Skocz do zawartości
ElkAks77

Tempomat - rozkalibrowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów,

Przeszukałem różne źródła, jednak pod definiowanymi tagami nie odnalazłem odpowiedzi czy pomocy w przedmiotowym temacie. Mam problem z tempomatem w B7 (bez ACC), polegający na jego rozkalibrowaniu. Co to oznacza? Około 2 tygodnie temu podczas podróży z prędkością około 80 km/h, włączyłem tempomat, aby nie deptać podłogi. Do momentu wystąpienia problemu, tempomat współracował ze skrzynią DSG6, bez problemu, czyli na 80km/h włączony był D6. Od momentu wystąpienia problemu przy tej prędkości skrzynia uporczywie redukuje do D4, na płaskiej drodze, bez wzniesień. Spróbowałem zwiększyć prędkość do 90, a nawet 100km/h, początkowo ustawia D5, nawet D6, ale po chwili redukuje na D4. Diagnostyka nie wykazuje żadnych kodów błędów, stąd nie umieszczam listingu.

Proszę szacowne grono klubowiczów o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chce wypalić DPF stąd trzyma auto na wyższych obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś blokuje w sensie koła , hamulec , skrzynia i sterownik potrzebuje wyższego momentu obrotowego ,mocy żeby pokonać te opory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazmirz_pawlak mogłoby tak być, lecz to dzieje się non stop od momentu zaistnienia, wcześniej nie było takich "szopek"

zibi1961 to muszę sprawdzić organoleptycznie, sprawdzę spalanie oraz temperaturkę na obręczach po przejechaniu jakiegoś większego odcinka

 

A czy może to być połączone z np. błędami czujnika temęperatury paliwa G81? Troche odległe myślowo ...

Edytowane przez ElkAks77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności