Skocz do zawartości
kero0

Brak światła wstecznego i kamery

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć posiadam vw cc 2013. Jakieś 6 miesięcy temu wyskoczył mi pierwszy raz błąd na desce ze nie świeci sie tylna lewa żarówka od cofania. Podczas włączania wstecznego biegu nie włączała sie również kamera cofania. tzn pokazywał sie czarny obraz na ekranie navi. po włączeniu biegu D lub zgaszeniu auta i ponownym włączeniu problem znikał i wszystko śmigało super. Przestałem na to uwagę zwracać bo to kilka razy się stało. Niestety teraz dzieje się to częściej. zaglądnąłem do żarówki i jest wszystko ok. Psiknąłem kontaktem i nic nie dało. Wkładałem nowa, również brak rezultatu. stojąc z tylu auta i grzebiąc przy tej żarówce ruszyłem klapa i nagle zaczęła świecić i otworzyła sie kamerka .. ? 
czym to może byc spowodowane? gdzie szukać problemu ? zaglądnąłem z lewej strony bagażnika, tam gdzie jest drugi akumulator i widziałem ze jakaś wiązka idzie do tej klapy , wiązka jest zabezpieczona jakimś plastikiem aby niby sie nie zaginała , no i nie wiem co robić z tym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy, wyskakuje coś takiego 

IMG_20200826_210730.jpg

IMG_20200826_210724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnila mi się w sumie jesze jedna rzecz.. Ze montowałem ledowe światła cofania. I po zamontowaniu tych żarówek zaczął pojawiać się ten błąd. Nawet teraz po zmianie na ori. :/ zbieg okoliczności z tymi kablami? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowiesz się jak nie sprawdzisz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ledowe światła mogły coś zepsuć w instalacji? 

Miały oczywiście Can bus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności