Skocz do zawartości
pawel1987

diesel Wymiana głowicy 2.0 TDI 16V BMR różne wałki rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie mam pękniętą głowice. Ubywa płynu chłodniczego więcej przy szybkiej jeździe autostradowej. Mniej po mieście a przy jeździe z lekko odkręconym korkiem zbiorniczka wyrównawczego, prawie w ogóle. Jest też problem podczas pierwszego odpalania- rozrusznik ma problem żeby sprawnie uruchomić silnik. Dodam, że rozrusznik wymieniony + nowy akumulator + sprawdzone i wyczyszczone kable masowe i zasilające rozrusznik- zero poprawy. Kolejne odpalenie samochodu bez problemu. W chłodne poranki przez jakieś pierwsze 5 min jazdy, kłęby pary za mną. Później spokój. Spaliny mają gryzący zapach, ciągle. W zbiorniczku wyrównawczym, delikatne, ledwo zauważalne bąbelki. Tester nie wykrył spalin. Może przy wyższych obrotach by się to zmieniło, ale nie sprawdzałem. Są też wyczuwalne, delikatne drgawki silnika- nie ważne czy ciepły czy zimny. Wszystko wskazuje na mikro pęknięcia głowicy. Zrobiłem rekonesans używanych głowic. Jest tego cała masa na allegro. Jest tylko mały problem. Według ETKI wałek wydechowy jest inny dla silników BMR, BRD, BMN 03G109102F niż dla BKD, BKP 03G109102B  czyli silników bez DPF-a. Grzebiąc trochę w zeszytach szkoleniowych, wychodzi na to, że wałek z trochę innymi krzywkami od pompowtryskiwaczy, ma za zadanie wypalanie czynne DPF, czyli dotrysk paliwa żeby podnieść temp w DPF-ie podczas jazdny np w mieście. Jeżdżąc z innym wałkiem DPF będzie się wypalał tylko biernie (po samoczynnym osiągnięciu odpowiedniej temp. czyli przy jeździe np. autostradowej). Ostatnio głównie poruszam się po mieście i martwi mnie fakt wypalania tylko w trasie. Kupując głowice nie będę miał pewności od jakiego dokładnie silnika pochodzi, bo wszystkie są sprzedawane z opisem, że pasują do w/w silników. Stąd pytanie- czy wałek ma wybity nr? Jeśli tak, to w jakim miejscu? Nie wiem w jakim stanie są moje wałki i nie wiem czy stary mój opłaca się przekładać. Kupował ktoś z Was używaną, niespawaną głowicę i może kogoś polecić? Jakie mogą być orientacyjne koszty samej robocizny? Polecacie kogoś do wymiany z Krakowa?

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności