Skocz do zawartości
Velon

Prośba o analizę logów odcina turbinę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów
Moje auto ostatnio mnie bardzo nie lubi ( w sumie to mu się nie dziwię przez to jak jeżdżę ;) ) ale proszę was o pomoc.
Przeczytałem już milion tematów o notlaufach i w sumie jestem głupszy niż na początku ale do rzeczy:
Passat B6 z 2006r. 235 tyś nakulane ( niby... oczywiście kupiłem go jakieś 5 lat temu z niemiec jak miał 175 tyś w co szczerze wątpię)
Od sprzedawcy wiem że zrobiony chiptuning na 135 kucy ( nie sprawdzałerm)
Po zakupie wymienione przeze mnie turbo. W aucie usunięto wcześniej DPF
Po wymianie turbiny i nagrzebaniu czegoś przez machera auto przy odpaleniu puszcza chmurę siwego dymu ( wcześniej tego nie było ale macher się wyparł że coś zmieniał a po przyduszeniu przyznał się że jedna coś ale wrócił do starego programu. auto jeździło ok i nie dymiło podczas jazdy
Obecnie auto wpada w tryb serwisowy pojawia się migająca kontrolka świec żarowych ( typowe odcięcie turbiny
Niejednokrotnie pojawia się w takim przypadku check engine
Po sczytaniu błędów wyskakuje
000665 - Boost Pressure Regulation
P0299 - 000 - Control Range Not Reached - MIL ON
i
001027 - EGR Valve (N18)
P0403 - 000 - Malfunction - Intermittent
Przy takich błędach wyminiony EGR jednakże bez poprawy ( dalej to samo chociaż zaraz po wymianie przez dłuższy okres wywalał jedynie ten pierwszy błąd
Jako że wszyscy piszą o  tym że podstawą są logi wczoraj pierwszy raz w życiu spróbowałem to zrobić
dynamiczny
http://vaglogi.pl/log-003_008_011_mz5T8.html
statyczny
   http://vaglogi.pl/log-003_011_LRJ1FwG.html
Z mojej chłopskiej analizy wynika że w pierwszej fazie wogóle nie doładowuje dopiero się rozkręca od 2600 obrotów a ciśnienie zadane osiąga dopiero prawie przy Czy ktoś może mi pomóc w analizie logów i podpowie co jest problemem? Czy to grucha czy zawór n75 czy może za[pieczone kierowniczki, nieszczelność na dolocie, przepływka czy może wogóle zwalony program wgrany przez jakiegoś rodowitego niemca o śniadej karnacji( chociaż do tej pory na auto nie narzekałem)

zauważyłem jeszcze że od pewnego czasu drastycznie wzrosło mi spalanie w mieście. Potrafi dojść do 14 litrów (średnio)
Dodam jeszcze że przy prędkościach autostradowych po 190 km mogę jechac setki kilometrów i nic się nie dzieje. Jak go butuję to też raczej nic . Błędy wywala przy spokojnej jeździe
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki

Edytowane przez Velon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności