Skocz do zawartości
Kalar

Zmiana skrzyni JCX na KBL bądź inną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Prawdopodobnie kończy mi się skrzynia-szumią łożyska, odgłosy cichną po włączeniu sprzęgła, bądź puszczenia gazu.

Korzystając z okazji chętnie włożyłbym jakąś dłuższą skrzynię - głównie autostrady. Moc auta już została podniesiona także powinno sobie poradzić.

Obecnie mam 5biegów JCX ,prędkość przy 2200obr 100km/h:  przy 3000obr 145km/h (GPS 137km/h)

Koleś od skrzyń biegów polecił mi KBL, ale nie podał żadnych szczegółów. Czy ktoś przerabiał już taki temat i może polecić jakiś model na przekładkę? Głównie zależy mi na tym żeby nic więcej nie kombinować, starą wyrzucić i włożyć nową. Może ktoś ma info czy KBL będzie pasowała- wymiary, sprzęgło, wieloklin,wysprzęglik, wybierak itd. Bardzo chętnie przyjmę też informacje o przełożeniach na poszczególnych biegach , bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Proszę o jakieś info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja miałem KBL założoną do 1,9 BKC  ze sztywnym kołem oraz sprzęgłem od G60 o średnicy 228 mm (Sachs) , wszystko pasuję bez problemu :)  moc miałem około 140 KM

Co do skrzyni, jak dla mnie była za długa, ponieważ 5 bieg używałem tylko na autostradzie i przy prędkości 180 miałem jakieś 3700 obr.

Nie wiem co to JCX ale jak jest troszkę krótsza od KBL to bym tą wolał :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po całym zabiegu. Dokładnie tak jak kolega napisał KBL pasuje bez problemu - wszystko to samo. Co do przełożeń, to faktycznie inne przełożenie główne , trochę czuć na dynamice ,ale nie ma tragedii. Do jazdy w mieszanym raczej wystarcza 4 chyba, że się trochę przekroczy prędkość?

Co do osiągów:

na 4, przy 2000obr jest 80km/h

-na 5, przy 2000 obr mam 120km/h

-na 5, przy 3000 obr mam 170km/h

- przy 200km/h dochodziło do 3500obr, być może coś jeszcze by się dało bujnąć( albo jeszcze mapkę trochę trzeba podciągnąć) - na skrzyni JCX miałem 4100obr przy takiej prędkości i odcięcie

Jadę teraz na Niemcy, to zobaczę jak na trasie wyjdzie przyśpieszanie i spalanie.

 Trzymajcie się wszyscy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności