Skocz do zawartości
Vielebny

(Passat B7 Alltrack) OBDEleven throttle response mod nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wkurza mnie strasznie responsywność pedału gazu, podobno jest to proste do zmodyfikowania (throttle response mod). W każdej instrukcji kodowania polega to na wejściu w moduł 44 (wspomaganie kierownicy) -> adaptacja -> z listy należy wybrać odpowiednią opcję. Problem polega na tym, że u mnie tej listy nie ma i zapewne związane jest to z tym, że Alltrack ma inne wartości itp. 

Druga metoda to sterownik silnika (01) -> długie kodowanie -> zmiana 01 na 02 w pierwszych bitach .... tylko że u mnie kod zaczyna się od 04 i nie są wartości opisane więc strach coś zmienić. 

Czy ktoś wie jak to zrobić w Alltracku?

Dziękuję z góry, Mateusz

Screenshot_2020-08-20-11-34-29-487_com.voltasit.obdeleven.jpg

Aktualizacja: Dzisiaj u mojego mechanika podłączyliśmy auto pod VCDS (oryginalny Adako). Zgodnie z instrukcją weszliśmy w moduł 44 (Steering assist)  10 adaptation  na liście możliwych opcji jest 5 pozycji ale "switching driver profile" nie ma  O co chodzi? Wszędzie są informacje że działa to w golfach czy w passatach we wszystkich wariantach silnikowych a u mnie nie ma? O co chodzi?

Edytowane przez mkpol
użyj opcji edytuj a nie pisz posta pod postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z kodem 19249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w maglach z B6/B7 da się takie "mody" robić? Sądziłem, że to tylko do MQB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mkpol napisał:

spróbuj z kodem 19249

Ten kod nie przechodzi. Przechodzi dopiero sugerowany przez VCDS 51...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności