Skocz do zawartości
putiek

DSG7 - adaptacja/podkręcenie skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Próbował ktoś może podkręcić/adaptować skrzynię biegów w 2.0 BiTDI (nie znam fachowego określenia), by nieco zwiększyć prędkość dla której następuje zmiana poszczególnych biegów?

W moim 2.0 BiTDI siódmy bieg wrzuca już przy 70 km/h i wpada przez to w wibracje (zauważyłem też korelację niskich obrotów z błędem AdBlue DEF; oszczędna jazda i niskie obroty = błąd AdBlue). Pozostałe biegi też są wrzucane nieco zbyt szybko, jednak najbardziej odczuwalne jest wejście na 7kę.

Problem rozwiązuję przełączając samą skrzynię na sport, ale czasem za bardzo ciągnie obroty - no i prawdę powiedziawszy nie wiem czy taka jazda w dłuższej perspektywie może mieć negatywny wpływ na podzespoły samochodu? 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej przez adaptację nie zrobisz , jak już to przez modyfikacje sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa.. robią to magicy od chipa i od skrzyń .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major

mógłbyś pokazać jakiś przykład? :)

a jak z jazdą długotrwałą na Sport - nie wpływa negatywnie na skrzynię? (słyszałem, że samochód woli wyższe obroty od niższych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś tak zrobić coś samodzielnie i na przykład wyguglować tunerów, a potem podzielić się wiedzą na forum? Albo poczytać forum, bo tematów o tuningu jest tyle co oleju do tdi, albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol

Jestem zielony w tych kwestiach, a w sieci jest dużo syfu - dlatego pomyślałem, że zapytam kogoś kto już może coś na ten temat mógł szukać lub robić - myślałem, że od tego jest to forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest mądry od razu. Wiedzę się zdobywa. Ja jak jestem zielony to szukam i czytam a nie piszę i czekam aż ktoś za mnie odwali robotę i poda wszystko na tacy. Pytasz o rzeczy które są omówione na forum. Gorąco zachęcam do lektury. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności