Skocz do zawartości
ssooyyeerr

B8 FL 2019 problem z podłączeniem SD oraz pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam B8 FL z 2019 i mam duży problem z podłączeniem muzyki przez USB-c oraz kartę SD.

Opis mojego wyposażenia:

Multimedia
8 głośników
Antena FM
Dwa gniazda USB (typu C) obsługujące iPod
/iPhone
Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
Komputer pokładowy Plus z wyświetlaczem
monochromatycznym
Radio Composition Colour
System nawigacji satelitarnej Discover Media
Brak napędu CD.

Wrzuciłem na następujące nośniki jeden katalog z flac'ami i jedną luźnią mp3:

1. Karta SD Panasonic FAT32 4GB - nie widzi karty
https://www.ceneo.pl/13340777#

2. Karta microSD FAT 1GB z adapterem - nie widzi karty

3. Karta microSD Kingston FAT32 Canvas Select Plus microSDHC 32GB - nie widzi karty

4. Pendrive Kingston FAT32 4GB z przejściówką USB-C -> USB - nie widzi nośnika

5. Pendrive XXX FAT32 8GB Badziewie rozdawane przez jakieś Ministerstwo - nie widzi mp3, widzi pierwsze 6 flac'ów (jak usunąłem pierwsze pięć to widział tylko szóstego).

EDIT:

6. Pendrive Sandisk 32GB NTFS odczytał świetnie filmy mp4, odczytał 1 mp3 128kb/s, nie odczytał 1 mp3 256kb/s.

Kosmos :)

Odpowiedź Dilera słaba:

Możliwe, że karta jest zbyt szybka, ciężko jest mi stwierdzić – jeżeli ma Pan możliwość proszę włożyć inną i zobaczyć czy działa.
Najprawdopodobniej problem dotyczy szczegółów zapisu/ konwersji MP3 – proszę sprawdzić jak są zapisywane 5 plików, które samochód obsługuje.

 

Czy Wam udało się uruchomić muzę z tego typu nośników?

 

EDIT: Dodaję zdjęcie wejścia na SD - jest trochę "dziwne", ale litery SD są.

IMG_1942.jpg

Edytowane przez ssooyyeerr
Attachment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ermmm...

Rozczaruję Ciebie, ale twój passat nie ma czytnika SD - to co masz to uchwyty na karty SD które nie były akurat w czytniku używane, a wlaściwy czytnik był tam gdzie ta wspaniała zaślepka prostokątna.

Nie chciało im się tego zmieniać i został schowek z wersji sprzed liftingu, ale poliftowe już nie mają SD, bo to "anachroniczne rozwiązanie" wg VW.

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
A jak najlepiej podłączyć pendrive? Przez przejściówkę USB-C -> USB, czy inaczej? Próbował ktoś podłączyć pendrive z wejściem USB-C?
Tak czułem, że to jakaś lipa z tym wejściem.

EDIT:

Serwis potwierdził, że nie mam czytnika kart SD, tylko "uchwyt" na karty. Aktualizację nawigacji teoretycznie można zrobić online wykupując pakiet danych u VW albo łącząc się samochodem do hotspotu telefonicznego.

Nie byli w stanie powiedzieć jakie mp3 będzie czytał Passat. Sugerowali podpięcie karty SD (ale też nie za dużej) przez przejściówkę.

EDIT2:

Z pendrive'a z systemem plików NTFS i przejściówką USB-C -> USB czyta wszystkie mp3 i flac.

Edytowane przez ssooyyeerr
uzyj opcji edytuj zamiast pisać post pod postem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy dało się rozwiązać problem? Sądzę, że tak, bo temat był opisywany dosyć dawno.

Jeżeli nie, to może mógłbym coś pomóc lub wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Podepnę się pod temat. U mnie pendrive na przejściówce też odtwarza mp3. Ale mam pytanie jak trzeba pokatalogować te mp3 żeby były poukładane? Na pendrive mam teraz 4 katalogi a w radiu na mediach jest wszystko pomieszane. Cześć jest w utworach cześć w albumach a cześć w wykonawcach. Wszystko różnie wymieszane. Ktoś wie jak to można ułożyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie odnośnie plików MP3 które są aktualnie odtwarzane z karty SD, czy można ustawić tak by na wyświetlaczu była widoczna okładka płyty która jest dograna do pliku MP3? Aktualnie wyświetla się nazwa wykonawcy i tytuł utworu i po prawej stronie logo ,,nutki'' mam standardowe radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności