Skocz do zawartości
MichalZet

ELEKTRYCZNA KLAPA // Retrofit

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Ekipa,
zdobyłem i dołożyłem cały set, aby mieć elektryczną klapę. Prócz sterownika, wiązki i przycisku, graty są od jednego dawcy.

Jednak nie wszystko działa tak jak powinno. Błędy na zdjęciach. Opis problemu poniżej:
1/ przycisk na klapie nie reaguje po pewnym czasie od otwarcia, ponowne naciśniecie otwarcia auta na pilocie pomaga, ewentualnie włączenie zapłonu,
2/ siłownikom brakuje mocy do zamknięcia po zmianie pozycji otwarcia na wyższą, generalnie nie mogę zmienić wysokości otwarcia na stałe.

Na niemieckim forum piszą o załadowaniu nowego "DS"(data settings, czyli adaptacje?), co to znaczy? Ma ktoś z Was potrzebne adaptacje do tego?

Mam sterownik z końcówką "E" czyli 233. Chłopaki na tym forum piszą o fleszowaniu do wyższej wersji, np "Q". Czy ktoś wie czy mój sterownik klapy mogę fleszować do wersji "Q"?

Druga sprawa sprawa, zasilanie wziąłem z sc46, według VW powinno być z sc50, ale on u mnie jest bez pinów. Czy to może mieć znaczenie w przypadku tych problemów? 

Trzecia ostatnia sprawa, co z kodowaniem, wiem, że trzeba grzebać w stg 9, 10, 19, ale co tam trzeba zmienić?

Może ktoś z Was ma instrukcję od Kufatec? To by dużo ułatwiło. Może inne pomocne materiały?

 

UPDATE 13.08.2020r.:

Wszystko działa jak należy. Wyżej wspomniane błędy pochodziły od sterownika, który "nie pasował". Założony z końcówką "J" odczarował samochód.

Wielkie podziękowania dla @Tomczosi, dzięki któremu sprawa jest zakończona sukcesem. Jak się ogarniemy to spiszemy manual. SC50 podłączony

jak w fabryce. Poniżej raz jeszcze wykaz części (za sprawą @Tomczosi).

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GSIMFq7lnq32X9IHcNNv4xE70AMWSm8uMyTRG8ntzcs/edit?usp=sharing

IMG_20200803_213934.jpg

IMG_20200803_213123.jpg

Edytowane przez MichalZet
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek197878 samo dołożenie nie jest trudne, ale u mnie jest kilka problemów z zakresu kodowanie, a dopasowanie sterownika do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobione od zera. Rozpracowana wiązka z aliexpress (jest ok), podłączenie i potrzebne kodowanie , otwieranie i zamykanie z pilota również, zero błędów, pełen sukces, u MichalZet też ogarniemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tej wymiany i zacząłem kompletować elementy, zgodnie z Twoją listą ?. Zacząłem od wiązki z Ali. Ale ogólnie, to zastanawiam się, czy może od razu, że skoro tyle zachodu, czy od razu nie zrobić tego z easy close?? Pewnie inny sterownik, przycisk, coś jeszcze? Różnica w kosztach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku z linka poniżej, jest to opisane. Ja miałem trzy sterowniki(w tym "C"), ale klapa zadziałała w pełni dopiero z "J". Możliwe, że to kwestia adaptacji/kodowania, bo na każdym z nich coś tam działało, ale dopiero na "J" poszła pełna funkcjonalność. Jakbyś miał pytania do pisz śmiało, chętnie podzielimy się zdobytym doświadczeniem.

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz R. Easy Close raczej zadziała tylko jak masz czujniki do systemu bezkluczykowego. Ale mogę się mylić...

@MichalZet muszę zacząć poważnie o tym myśleć, bo naprawdę uprościłeś sprawę montażu podając dokładny spis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma zasobów finansowych np na kupno modułów gdy np jeden nie pasuje i trzeba kupić drugi to pisać na pw jestem w stanie załatwić wszystkie softy których realnie nie ma nigdzie oprócz centrali w DE.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest błąd w wykazie części. Proszę o weryfikację, chodzi o siłownik. Wpisany jest 3G8 827 851 A/B wydaje mi się że ten jest od Arteona, w Passacie montowane są 3G9 827 851 A/B/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy siłowniki klapy z Arteona 3G8827851B będą pasować do Passat'a kombi? Podstawowe parametry siłownika do Passat znalazłem w internecie tj,  długość 594,5mm,  suw 152mm. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie - czy macie w swoich autach w klapie button podwójny czy pojedynczy?

Robiłem Refit klapy w Tiguan II - i mam button podwójny (2 button nie działa) jeszcze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając schemat elektrycznej klapy zauważyłem, że można uruchomić elektryczną roletę bagażnika. Czy ktoś ma w swoich B8 coś takiego zamontowane?  Schemat jest banalny.  Zakodowałem blok 09 i roleta ruszyła 

[LO]_Elektrische_Laderaumabdeckung: [VN]_installed
[LO]_Elektrische Laderaumabdeckung aktiv: [VN]_active

 

 

schemat.PNG

20201211_165728.jpg

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czasem opcja czy przy otwarciu bagażnika ma się roleta odsuwać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, otwierasz bagażnik i odsuwa się roleta do pierwszego poziomu. Tylko tyle, a może aż tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to "fabrycznie". Jeśli potrzebujesz "zczytania" jakiś ustawień z OBD11 to pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten retrofit wszystkim zapalonym użytkownikom.
Ostatnio ceny za dołożenie klapy poszybowały w górę, a dodatkowo w przypadku sedana nikt nie chce się podjąć dołożenia kompletu funkcji "nożnych" i działającego podwójnego klawisza jak w kombi, dlatego zawziąłem się i zrobiłem to samodzielnie.
Nie wszystko jest takie oczywiste, trzeba szczegółowo studiować schematy, a potem kodowanie itd. ale "da się".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności