Skocz do zawartości
Gość mieto11

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo mi coś oświetlają te dwie żaróweczki wieczorem tablicę. Że nie widać numeru rejestracyjnego. Jakie lampki zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Od dawna miałem problem z podświetleniem tablicy w sedanie. Na badaniach zawsze się o to czepiali, raz było, raz nie było. Jako że przegląd się zbliża postanowiłem zadziałać. Sprawdziłem bezpiecznik i jest ok, przelutowałem przewody  i dałem dłuższe między klapą bo bo były poprzecierane i dalej nic. Kostki na słupku sprawdzone. 

 Czy można np. podpiąć się z tym pod pozycyjne? Jak tak to jakie przewody są od pozycyjnych w tylnych lampach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki we wnękach na żarówki przeczyściłeś? 

Trzeba je podrapać pilnikiem, psiknąć kontaktem i rozgiąć blaszki lampek, żeby mocno dociskały do styków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, winna wtyczka w środku zamka. Wymienione i działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ostatnio kupiłem w ASO lampki do tablicy rejestracyjnej nr 3B5998026A i strasznie się nagrzewają. Wcześniejsze lampki miały numer 3B5943021 ale były już mało przejrzyste ze starości i elementy w środku jednej mi się połamały więc kupiłem nowe. Nie można już było ich dostać. Sprzedawca w sklepie Benepol powiedział że mają inne numery tylko. Co jest grane. Żaróweczki już były w zestawie.

 

 

Edytowane przez ruslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ruslan napisał:

Sprzedawca w sklepie Benepol powiedział że mają inne numery tylko.

 

Co do grzania nie pomogę, ale lampki kupiłeś dobre. 3B5943021 jest już nieprodukowane, aktualnie kolejnym zamiennikiem jest 3B5998026A.

 

 

 

 

A przy okazji zna ktoś jakiś rozsądny zamiennik lampki do przedlifta 3B0043021? Oficjalnie jest tylko to, kawałek gównoplastiku z dziurami na wkręty i dwie blaszki kosztują 100 zł, a wszelakie zamienniki rozwalają się w rękach. Może ktoś przypasował cokolwiek od nowszego auta o jakiejś rozsądniejszej konstrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się pod temat - mam pytanie, czy da się przerobić jakoś oświetlenie tablicy rejestracyjnej w B5FL, 1.6 sedan, 2002, żeby miało zasilanie na stałe, np. połączyć z jakimiś przewodami od lamp? Moje styki w miejscu na lampki tablicy są już tak zjechane, że lampki migają, raz świecą, raz nie świecą, trzeba odpowiednio dociskać, dokręcać, jeden wielki cyrk. Czy dałoby się to zrobić tak, że jest podłączone przez przewody i nie trzeba manewrować tymi blaszkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da. Zapewne podłączenie się do pozycyjnych z lamp tylnych to nic trudnego.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś się orientuje jakie kołki są w otworach do których przykręca się lampkę podświetlenia rejestracji w wersji przedliftowej kombi.

Podczas przykręcania lampek, śrubki kompletnie się nie trzymają.

Jak na razie zastosowałem taśmę dwustronną żeby podczas zamykania bagażnika lampki nie wypadły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem jedna lampka od podświetlenia nie działa, żarówka sprawna  wymieniłem całe to szkiełko od podświetlenia, ale wtyczka wygląda na lekko przypaloną, da się jakoś to zdrutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, pytanie co się zepsuło.  Albo wygniły zewnętrzne styki, albo upaliło się coś głębiej. 

Nie wiem jak w kombiaku ale w sedanie bez większych problemów rozkręcisz klapę i wymienisz listwę podświetlenia lub poprawisz swoją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StreamHD napisał:

Wszystko się da, pytanie co się zepsuło.  Albo wygniły zewnętrzne styki, albo upaliło się coś głębiej. 

Nie wiem jak w kombiaku ale w sedanie bez większych problemów rozkręcisz klapę i wymienisz listwę podświetlenia lub poprawisz swoją. 

Te styki mi zgniły w tej kostce, tylko nwm czy to styki od kabla są jakieś bo tą kostke się da kupić ale bez styków

b5i6Y0e.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności