Skocz do zawartości
Kamool

VW CC 2015 z USA, lampy przednie, rodzaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem VW CC z 2015r w USA. Samochód jest już w drodze do mnie i rozpoczął się proces poszukiwania części. W samochodzie jest uszkodzona lewa przednia lampa i tutaj pojawia się pytanie jakie rodzaje lamp były montowane w tym samochodzie? Xenon bez LEDa, BiXenon z LEDem "nieskrętny" i BiXenon z LEDem skrętny? Czy było jeszcze więcej / mniej rodzajów? W moim samochodzie na pewno są LEDy, jednakże nie wiem jak z doświetlaniem zakrętów, może da się do tego dojść po VINie?

Przeglądając popularny portal aukcyjny zauważyłem, że wersje nieskrętne / skrętne różnią się tylko brakiem modułu AFS, gdyż wtyczka jest na swoim miejscu?

Zastanawiam się nad zakupem obydwóch przednich reflektorów EU co by nie było żadnych problemów prawnych, i tutaj kolejne pytanie - pasują bez przerabiania instalacji elektrycznej? Czy wtedy trzeba przekodować BCM i je adaptować?

Kolejna sprawa, czy zestaw VCDS za ok 27$ z chińskiej strony podoła z kodowaniem BCMu? Ktoś może polecić któryś konkretnie?

Chciałbym również wymienić tylne lampy, wiem, że wtedy muszę pociągnąć odpowiednie przewody do tyłu, wymienić przełącznik świateł i zrobić kostki.

Dodam, że przeczytałem podobne tematy i nie znalazłem odpowiedzi na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamool Trochę czasu minęło od Twojego pytania ale może jeszcze aktualne:

  • Bi-Xenon (dzienne żarówkowe) [kod wyposażenia PR-8IG]
  • Bi-xenon + dzienne LED [kod wyposażenia PR-8IM]
  • Bi-xenon + dzienne LED + DLA (Dynamic Light Assist) [kod wyposażenia PR-8IP]

Instalacje powinny być identyczne ale przy zmianie na LED musisz mieć zmienione kodowanie BCM. Do reflektorów DLA dodatkowo musi być kamera asystentów w przedniej szybie i odpowiednie sterowniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Dziękuję bardzo za odpowiedź, trochę to rozjaśniło. Z tego co widzę na zdjęciach to samochód nie ma kamery w szybie, czyli mam rozumieć, że na 90% będą to Xenony z LEDami (te akurat widzę :)), ale nie skrętne?

Samochód jeszcze nie przyjechał, więc nie potwierdziłem tego na 100%, kody 8IG, 8IM, 8IP rozumiem odczytam z naklejki?

A czym się różnią lampy skrętne od tych nieskrętnych? Z tego co widzę na popularnym serwisie aukcyjnym większość ma miejsce na dwa moduły na dole lampy i jeden na boku - czyli one są skrętne?

Z dekodera wychodzi, że:

8IG - Gas discharge headlights with variable light distribution - do asystenta świateł drogowych

8IM - Gas discharge headlights with dynamic bending light, czyli też lampy powinny być skrętne.

Edytowane przez Kamool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętne są obie natomiast tylko te DLA mają "dynamiczną dystrybucję światła" czyli właśnie wycinanie aut jadących z przeciwka.

Zwykłe ksenony (skrętne czy nie) mają można powiedzieć zero-jedynkowe światła drogowe. W DLA są one płynnie regulowane tak aby nie oślepiać ale jednocześnie maksymalnie oświetlić drogę. Jest sporo filmików na Youtube ;)

Co do modułów, jeden jest od LED (przetwornica), drugi od ksenonów (przetwornica) i jest jeszcze trzeci od skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę przyjąć, że jeśli przyjedzie auto z xenonami skrętnymi z ledami, to lampa którą muszę kupić to taka która ma xenona, leda i miejsca na 3 moduły? Wtedy będzie skrętny? Pytam bo niektórzy nie piszą w ogłoszeniu czy skrętny czy nie, a miejsce na moduł AFS jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatach nie było nieskrętnych xenonów od 2005 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc teraz kwestia kodowania, skoro kostki są te same to nie trzeba będzie zmieniać kodowania lamp? Jak z obrysówką w tym.momencie skoro była w US, a w EU nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Samochód przyjechał i przyglądam się naklejce z kodami i nie widzę na niej żadnego z powyższych. Czy jego lokalizacja jest inna?

 

@EDIT

 

Dowiedziałem się jaki kod lamp i to sporo mówi. Teraz kolejne pytanie - przekładam lampy z *751/752S na 753/754Q - USA na EU - może ktoś podać kodowanie żeby wyłączyć obrysówkę żeby nie sypało błędem?

Edytowane przez Kamool
CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności