Skocz do zawartości
pzi1967

Podgrzewana kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam dołożyć podgrzewanie kierownicy (przy okazji wymiany kupiłem podgrzewaną).

Pytania do użytkowników posiadających podgrzewaną kierownicę (fabrycznie lub dołożone).

W jaki sposób włączacie podgrzewanie ?

Czy kierownica jest podgrzewana cała czy tylko fragmenty ?

Jak użytkowo oceniacie tę funkcję, przydatna czy to raczej fanaberia ?

 

Z tego co przeszukałem neta to są chyba trzy rozwiązania włączania ogrzewania.

1. Fizycznym przyciskiem z panelu koło lewarka biegów. Potrzeba dołożyć przycisk.

2. Fizycznym przyciskiem ogrzewania fotela kierowcy (włącza się razem z fotelem). Potrzeba wymienić panel climatronica.

3. W Discover Media (dodatkowy programowy przycisk ogrzewania kierownicy z pamięcią ustawienia w menu klimatyzacji)

Właśnie 3 opcję oferuje warsztat który chce zamontować mi ogrzewanie.

Zastanawiam się na opcją 1 z oddzielnym przyciskiem koło biegów bo wydaje się praktyczniejsza ?

 

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierownica jest ogrzewana cała mam przycisk koło lewarka i jest to wygodne zmiana samej kierownicy nie wystarczy trzeba zmienić sterownik pod kierownicą i wtyczkę zasilającą sterującą -  sterownik.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fabryczną czy dokładałeś ogrzewanie sam ?

Godzinę temu, Hrabia Michał napisał:

kierownica jest ogrzewana cała mam przycisk koło lewarka i jest to wygodne zmiana samej kierownicy nie wystarczy trzeba zmienić sterownik pod kierownicą i wtyczkę zasilającą sterującą -  sterownik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś dokładał przycisk to ten koło lewarka może i pozwala na wygodne włączenie ogrzewania ale nie nadaje się do sprawdzania czy ogrzewanie jest włączone. Przynajmniej przy moim wzroście i pozycji na fotelu, lampka na przycisku idealnie chowa się za lewarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to może sprecyzujmy temat co trzeba dokładnie zrobić aby dołożyć grzaną kierownice. 

Potrzebne części:

1. Podgrzewana kierownica. 
Tutaj nie ma wydaje mi się specjalnych numerów. Dobieramy ją pod swoje auto czyli w zależności czy mamy łopatki DSG czy nie, tempomat itd. NAJWAŻNIEJSZE aby była podgrzewana. Można to łatwo poznać po dwóch dodatkowych kabelkach, które zaznaczyłem na foto.

2. Druga sprawa to taśma/zwijak pod kierownicą do której podłączamy wtyczkę wychodząca z kierownicy.  
Można ją również poznać po dodatkowym gnieździe na dwu-pinową wtyczkę, której zwykle taśmy nie mają(patrz foto). 
Tu nie jestem pewien czy potrzebujemy taśmę z odpowiednim numerem i czy ma znaczenie czy kiera ma łopatki czy nie itd? Czy po prostu szukamy takiej taśmy z Paska B8 i gniazdem pod grzanie?? Pytanie do wyjadaczy, którzy to robili.

3. Jakie piny trzeba dołożyć do wtyczki?

4. Podłączenie do BCMa?

5. Kodowanie?

Wiem że to prosty temat. Liczę na pomoc tych którzy to robili ?

 

76E7209A-EC97-4761-8CA3-8E2038BD5B25.jpeg

C816808B-7526-4D3C-BC97-2B5E16A50131.jpeg

F0F361A0-82CD-4718-946E-13C3DE03FDCE.jpeg

Edytowane przez lolekb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sprawdzania czy fajera grzeje, to na wyświetlaczu radia po prawo na górze jest piktogram sygnalizujący włączone grzanie oraz natężenie tego grzania, które możemy zmienić w menu klimy (słabo średnio mocno czy coś w ten deseń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgłębiam temat podgrzewanej kiery do paska.

Potrzebuję od Was informacji jak przejść ze zwijaka o oznaczeniu początkowym 5Q0 (paski b8 starsze, słaba dostępność, mega wysoka cena) na 5Q1 (nowsze paski, większa dostępność, niższa cena). Oczywiście rozmawiamy o tym jak jeden STARSZY zastąpić NOWSZYM by przed zimą zdążyć.

 

Ok wiązka właśnie do mnie dotarła. https://pl.aliexpress.com/item/1005005971989063.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.21ef1c24GXfwC2&gatewayAdapt=glo2pol

Muszę dołożyć dwa kabelki do AirBag i wiązka będzie gotowa 

 

i Teraz:

Czy ma ktoś z Was kodowanie grzanej kierownicy ?

 

Panowie założyłem zwijak 5Q0 bo ten z 5Q1 niestety nie zadziała. 

Czy jest ktoś tak uprzejmy by poinformować mnie oraz tych którzy jeszcze tu co zrobić by ogrzewanie kiery działało ? Zasilanie podłączyłem.

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym włączać ogrzewanie kierownicy poprzez przycisk MENU na panelu climatronica i wybrać tą funkcję na wyświetlaczu 5F. 

Jest to w ogóle możliwe bez ciągnięcia kabli ?

 

Temat ogarnąłem. Kodowanie trzeba wprowadzić w climatroniku w kodowanie grupy 11. 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Miikii mógłbyś podesłać kodowanie grzanej kierownicy, żeby można było włacząć z poziomu DM?

Z góry dziękuję...

Edytowane przez Marocas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem już kilka kierownic wymianę na grzane rline z Passata b8.5 z dotykowymi klawiszami. W skrócie: taśma do wymiany - można dać 5q0 - małe przeróbki lub 5q1 - więcej zabawy i przewód do BCM. Oba warianty działają. Po montażu kodowanie klimatronika, taśmy (jak5q0) BCM (jak 5q1)  a jak kiera dotykowa jak moja to dodatkowo gateway trzeba ustawić. 
Kierownicę mam takie z poduchami, pomogę z montażem. Zima rewelacja 

IMG_8777.jpeg

IMG_9067.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam pytanie KOALA106 do ciebie. Mam kierę z grzaniem i teraz ustawiona jest tak by grzanie włączało się samoczynnie w mrozy. Natomiast wyłączam ją z pozycji climatronika i przycisku MENU. Moja Kierownica jest z przyciskiem Grzania ale on nie działa. Czyli Multifunkcja ma ten przycisk włączania ale on nie działa. Mój Moduł to 5q0. Jest szansa to jakoś ustawić by ten przycisk zadziałał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 bramka can-> kodowanie i wybierz MFL

[VO]_Multi_function_steering_wheel_control_module Wartość kodowania:
[LN]_Heated_steering_wheel_button: [VN] _nieaktywny -> [VN]_aktywny

 

A w bloku klimatycznym aktywujemy przycisk ogrzewania kierownicy z przycisku na kierownicy.
Kodowanie:
[LO]_Heated_steering_wheel_version: brak => [VO]_LRH_Gen_2

 

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol przykro mi ale żadnej z podanych przez ciebie funkcji nie znalazłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ;) zmieniał ktoś kierownicę w polifcie ze zwykłej na grzaną ? Mam już kupioną z ogrzewaniem, identyczną tylko dodatkowy przycisk do ogrzewania. Wystarczy przekładka i kodowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sPiDeK napisał:

Hejka ;) zmieniał ktoś kierownicę w polifcie ze zwykłej na grzaną ? Mam już kupioną z ogrzewaniem, identyczną tylko dodatkowy przycisk do ogrzewania. Wystarczy przekładka i kodowanie ?

Jeśli fabrycznie nie miałeś grzanej kierownicy to do wymiay jest pierścień ślizgowy i poprowadzić trzeba instalacje do podgrzewania. Temat do ogarnięcia, w śląskim mogę pomóc.

21 godzin temu, miikii napisał:

Turzol przykro mi ale żadnej z podanych przez ciebie funkcji nie znalazłem 

Mogę zakodować zdalnie, daj info na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo świetnie, jestem z Olkusza. Słuchaj a znasz numery tego pierścienia? To bym ogarnął wszystko oprócz instalacji do podgrzewania. Samą kiere też mogę sam przełożyć, ale pewnie sypnie milionem błędów 

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koala106

Jak zakodowałeś przycisk od Travel Assist? Chodzi mi o Multi Function Steering Wheel Control Module

Moje kodowanie

Byte00:

1010 1111 ($AF)

Byte01:

0010 1001 ($29)

Byte02:

0000 0000 ($00)

Pytanie czy ten przycisk od Travel Assist można byłoby wykorzystać jak menu asystenta? 

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 08:15, koala106 napisał:

Ogarnąłem już kilka kierownic wymianę na grzane rline z Passata b8.5 z dotykowymi klawiszami. W skrócie: taśma do wymiany - można dać 5q0 - małe przeróbki lub 5q1 - więcej zabawy i przewód do BCM. Oba warianty działają. Po montażu kodowanie klimatronika, taśmy (jak5q0) BCM (jak 5q1)  a jak kiera dotykowa jak moja to dodatkowo gateway trzeba ustawić. 
Kierownicę mam takie z poduchami, pomogę z montażem. Zima rewelacja 

IMG_8777.jpeg

IMG_9067.jpeg

Możesz napisać jakie przeróbki trzeba zrobić żeby zadziałał moduł 5q1? Kupiłem 5q0 w krainie ryżu i przyszedł skopany, wyświetla błąd że uszkodzona mata grzewcza kierownicy. Sprawdzane na dwóch kierach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomolowski

Jaką masz wersję softu zwijaka? Bo ja też miałem błędy ale po aktualizacji do 265 problem sam się rozwiązał. 

 

Zrzut ekranu 03-03-2024 13.33.11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności