Skocz do zawartości
bbbb

Mycie silnika-doświadczenia i życie

Rekomendowane odpowiedzi

Pociekło mi z pompy tandemowej i oddałem auto do warsztatu. Po prostu nie chciało mi się z tym bawić(czyt. szukać wycieku), a i siły już nie te. Silnik uszczelniony, ale mam pewien niedosyt. Miałem nadzieję, że po uszczelnieniu silnik zostanie umyty, a majstry ograniczyły się do wytarcia go. I teraz pytanie jaki preparat użyć żeby nie zrujnował budżetu domowego i samego silnika, a był skuteczny. Wiem, wiem. Na You Tube jest pełno filmików. No właśnie o to chodzi. Na każdym używany jest inny preparat i na każdym inna opinia co do mycia ciśnieniem, i za każdym razem silnik wygląda lepiej niż z fabryki. Moje założenie jest w zasadzie jedno: nie chcę używać wody pod ciśnieniem aby przypadkowo nie okorować kabli. Czy zastosowanie np. K2-Akra naprawdę jest tak skuteczne jak na filmie reklamowym? Ostatni raz silnik myłem za czasów słusznie minionych i metod wtedy stosowanych chyba nie odważyłbym się teraz zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechać do Jascar (sprawdziłem w googlu) Są dystrybutorem Shiny Garage ale mają też inne dobre kosmetyki. Pewnie polecą Red Devil, APC albo coś zupełnie innego,  do tego jakieś pędzle i fibry. Coś na pewno znajdą.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, niemal codziennie tamtędy przejeżdżam, a nawet nie zauważyłem, że mam taki sklep pod nosem. Może dlatego, że obok jest też bardzo fajny sklep - "Świat alkoholi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwię się, też bym mógł nie zauważyć. A co do samego mycia silnika to nie ma jakieś wielkiej filozofii. Wystarczy dokładnie wypsikać komorę silnika, większy brud zruszyć pędzlem. Dokładnie wypłukać myjką pod ciśnieniem i na koniec można przesuszyć fibrą, odczekać godzinę albo 2 aż przeschnie. Opcjonalnie można położyć dresing na plastiki a na elementy lakierowane quick detailer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma w tym większej filozofii to wiem. Ale chciałbym uniknąć myjki ciśnieniowej. Kiedyś(ludzie tak długo nie żyją) w pracy myliśmy silniki pod ciśnieniem i kolega okorował kable. Dlatego chciałbym uniknąć myjki ciśnieniowej.Stąd moje pytanie czy te środki są na tyle skuteczne, że wystarczy dokładnie to spłukać ciśnieniem z węża ogrodowego i nie zeżre mi osprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chemia nie powinna nic uszkodzić, a woda z węża powinna dać sobie radę. W szczególności jak się ruszy brud mechanicznie, pędzlem czy szczotką.

edit: Skoro da się umyć silnik bez dotykowo myjką to z użyciem szczotki i węża może być nawet lepszy efekt.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis postanowilem umyc silnik bo tez mialem ostatnimi czasy pare wyciekow. 

Rozebralem aku podstawke aku filtr powietrza itd

Popsikalem srodkiem do mycia silnikow co sie dalo podobno nic nie uszkadza, pobawilem sie troche pedzlem odczekalem jakas chwile i zmylem myjka cisnieniowa po czym czekalem az ocieknie, w ruch poszedl kompresor popsikalem sprezonym powietrzem co szlo pare razy i aktualnie czekam az obeschnie do konca z 2-3h po czym bede odpalac zdam relacje ? pacjent 1.9 bxe mam nadzieje ze odpali bez problemu

PSX_20200725_120034.jpg

PSX_20200725_120042.jpg

PSX_20200725_120050.jpg

PSX_20200725_120108.jpg

PSX_20200725_120219.jpg

 

Autko juz poskladane odpalone prawie pelen sukces ? dziala bez zarzutu ale cos z radio odwalilo okazalo sie ze piny od cana cos nie stykaly dziwny zbieg okolicznosci?

 

 

PSX_20200725_130431.jpg

PSX_20200725_130427.jpg

Edytowane przez comingsoon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po operacji. Zastosowany środek to K2-Akira. Obficie spryskałem silnik i elementy "nieelektryczne"(nie wyjmowałem baterii bo po prostu nie chciało mi się), gdzie było większe zabrudzenie posiłkowałem się pędzelkiem i... no właśnie. Silnik wprawdzie przejrzał trochę, ale oczekiwałem czegoś lepszego. Elementy plastikowe, gumowe i wszystkie gładkie wyraźnie przejaśniały. Natomiast elementy porowate(mimo pędzelkowania) są zaledwie czyściejsze. Nie mniej jednak teraz silnik nie jest uwalony. Silnik spłukałem z węża ogrodowego z nakładką myjącą, a po zabiegu odczekałem 2-3 godziny i silnik bez problemu odpalił.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności