Skocz do zawartości
Patryk

Regeneracja bixenon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaczerpnąć trochę odpowiedzi i porad, przymierzam się do samodzielnej regeneracji bixenonow, czyszczenie itp.. czego używać, jak się za to zabrać, trzeba podobno rozkleic lampę.. Ile czasu może zająć cały proces? Czy ktoś może podzielić się swoimi opiniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie kombinuj tylko wyślij lampy do kogoś kto się tym zajmuje. Z tego co kojarzę to proces regeneracji odbłyśników przeprowadza się miedzy innymi w piecach. Samemu to możesz spolerować i zabezpieczyć klosze. Ewentualnie rozkleić i wyczyścić od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te wyczyszczenie mi chodzi, tylko czy to coś da..?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenon-expert katowice

Nie warto regenerować. Wymienić soczewki na nowe i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol No bez przesady że regeneracja nic nie da. Jak miałem wypalone odbłyśniki w B5 to po regeneracji i zamontowaniu nowych żarników była mega różnica. Chyba że chodziło o samo czyszczenie albo polerowanie, no to za wiele nie pomoże. Będą tylko lepiej wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jankus napisał:

regeneracja nic nie da

Ja nie napisałem, że nic nie da, tylko że nie warto. Za nieduże pieniądze można kupić nowe soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol Też dobra opcja, dwojako można było zrozumieć twój post ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pewność, że owe soczewki są nowe, a nie regenerowane?

W przypadku B6 i soczewek Valeo (lub jak to niektórzy mówią z przekąsem Valneło) gra nie warta, nomen omen, świeczki. Lepiej kupić adaptery i zakładać dowolne soczewki Hella. W moim przypadku, jeśli w ogóle będę to robił, właśnie ne Hellę wymienię moje soczewki.

Co do samego rozklejania reflektorów - w B6 klej jest specyficzny i grzanie go nie zmiękcza. Trzeba albo ciąć obudowę, albo nacinać rynienkę klosza albo stosować specjalną chemie rozpuszczającą ten dziwny klej (dla dociekliwych wpisać w google permaseal valeo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt tych adapterow i ogólnie wszystkiego żeby było dobrze wszystko? Lepsze to od tego co mam teraz?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już regenerował i może napisać czy były jakieś problemy z działaniem lampy ? A może lepiej kupić zamiennik np firmy DEPO tyle, ze i tutaj byłoby fajnie gdyby ktoś kto taką lampę kupił wypowiedział się czy w ogóle warto się w to bawić bo jakość kiepska ?? Nie wiem co lepiej się kalkuluje nowy zamiennik czy regeneracja lampy w zakładzie który się tym specjalizuje.

Zakładam że moje auto z przebiegiem 190k ma na 100% wypalone odbłyśniki. Widziałem sporo filmów na YT gdzie pokazywano powypalane odbłyśniki aut z przebiegiem 150k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności