Skocz do zawartości
Lavigru

Osad w zbiorniczku wyrównawczym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktoś może ma pomysł lub  się spotkał z takim osadem w zbiorniczku jak na załączonych zdjęciach? Płynu nie ubywa, olej trzyma poziom od wymiany do wymiany.Profilaktycznie sprawdziłem przed wyjazdem na wakacje i taki niepokojący widok. Ten nalot jest nad poziomem płynu. Płyn jest czysty.

2.jpeg

1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić tester do sprawdzania co2 w płynie chłodniczym. Być może przedmuchy spod uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał kiedyś uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, lub inną awarię, która spowodowała przedostanie się oleju do wody.  Przeszło minęło nie ma się czym przejmować.

Zdemontować zbiorniczek i dobrze wymyć benzyną, lub innym środkiem. Zamontować czyściutki i obserwować czy się pojawia ten nalot. Ja w którymś aucie po awarii musiałem 3 razy robić mycie, aby osad się nie pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z  wakacji- ponad 1100km z  prędkością >140 i nic tam nie ubywa i się nie dzieje. 10 tysięcy wcześniej wymieniany był rozrząd i po tej wymianie  coś takiego wyskoczyło- sądzicie że może to mieć jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 to był efekt nieszczelnej chłodnicy oleju.

Po wymianie chłodnicy, a raczej chłodniczki oleju, dwu a może nawet trzykrotnym myciu zbiorniczka problem rozwiązany.

Przed wymianą mycie zbiorniczka nie dawało trwałych efektów.

Oleju nie ubywało na bagnecie, ale z płynem chłodniczym mieszał się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności