Skocz do zawartości
Variant CL

traktorek-kosiarka do trawy (Alpina, Stiga)

Rekomendowane odpowiedzi

stan na godz.7.00

słuchajcie, temat dotyczy traktorka marki ALPINA BT (właścicielem tej marki jest STIGA), model bliźniaczy Stigi to: 2098 Tornado;
trawa zablokowała mi kanał wyrzutowy do kosza, dodatkowo ostatnie ok. 6 tygodni traktorek stał z włączonym hamulcem "ręcznym";
zauważyłem iż pedał "sprzęgło-hamulca" ewidentnie drga na wolnych obrotach, dodatkowo pasek napędu jest jakby luźniejszy z jednej strony...

Czy paski napędu powinny pracować przy zapalonym silniku, a zatrzymywać się po naciśnięciu sprzędło-hamulca? TAK
Czy wciśnięcie "ręcznego" powoduje zwolnienie napięcia paska i długie pozostawanie w tej pozycji mogło być przyczyną drgań i poluzowania napięcia paska? NADAL NIE WIEM

 

stan na godz.20.00

generalnie telepie się drążek hamulca prowadzący do tylnych kół, pedał sprzęgła oraz najbardziej rolka z wysięgnikiem, który sprzężony jest z pedałem sprzęgła...naciśnięcie sprzęgła powoduje przesunięcie się tej rolki i jednoczesne zluzowanie pasków napędu...wtedy można wprowadzać odpowiedni bieg...

wibracje występują na wolnych obrotach, obroty koszenia stabilizują drgania...

przytrzymanie ręką pedału sprzęgła lub drążka hamulca powoduje zatrzymanie wibracji...

Edytowane przez Variant CL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Variant CL napisał:

pedał "sprzęgło-hamulca" ewidentnie drga na wolnych obrotach,

Dwumasa do wymiany i ja bym kontrolnie sprawdził wtryski. Zrób logi grupy 13 i 23. :hyhy::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety gaźnik...chociaż i model ten potrafi mieć wtrysk...

faktycznie...może to być coś związane ze sprzęgiełkiem elektromagnetycznym, ale to jest raczej jednomas...

logi...niestety jedynym złączem do wpięcia się jest złącze ładowania akumulatora...

dzięki za chęci, jednak "szału nie ma"...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chociaż pociągnij za jakąś wajchę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakąś wajchę...dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności