Jump to content
bol

Wymiana akumulatora

Recommended Posts

Aku 70 Ah to największy jaki w teorii wchodzi jeśli jest pod maską, przy silniku (w sensie standardowych wymiarów).

95 Ah to akumulator który wchodzi do aut w których jest on w bagażniku.

BiTDi ma chyba aku w bagażniku, więc powinien wejść, a w sumie to powinien tam taki być już fabrycznie wsadzony.

Tak sobie teraz zerknąłem i na naklejce w książce mam wpis J2D

Co oznacza: Akumulator 380 A (68 Ah)

Aby się upewnić to jutro sprawdzę odkręcając boczek. Bo dzisiaj piątek i już mi się nie chce. Udanego weekendu. 🍷

Edited by jopstons

Hm, jeśli dali 68 Ah do BiTDi, to słabo. Taki sam jest w 1.8 TSI z DSG, a różnica w zapotrzebowaniu na prąd w obu samochodach pewnie jest zauważalna, zwłaszcza w zimie :P

Edited by saper_wroc

Właśnie jestem po wymianie oryginalnego 68  na 74 bez żadnego programowania ITP.  

Siadł mi w Golfie 5 1,9 tdi, więc do Golfa poszedł z Paska a do Paska nowy, bo więcej w garażu stoi od golfa. Golf praktycznie codziennie odpalany, a Passat to niekiedy szczególnie zimą to stoi ponad miesiąc w garażu nie odpalany.

W dniu 26.02.2021 o 06:56, mkpol napisał:

Bogdan wsiadasz ???

Hm🤔

Witam. Podpowie ktoś jakie kodowanie muszę klepnąć do 61. Reg. Akumulatora

VW CC 2.0 tsi 2013 r 

IMG_20210312_142548.jpg

Ponieważ?

Jak miałeś  ten sam model to nic nie zmieniasz, a jak nie, to kod z nalepki QR.

Początek VA02....

Edited by mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Można nawet inwokację wpisać. W CC nie ma to najmniejszego znaczenia ponieważ nie ma żadnego systemu zarządzania energią, poza kontrolą spadku napięcia.

20 godzin temu, mkpol napisał:

nie ma żadnego systemu zarządzania energią, poza kontrolą spadku napięcia.

To po co sterownik 61 i akumulator AGM? 

W dniu 26.03.2021 o 20:36, orzelek555 napisał:

jakie kodowanie

A jakie masz teraz? 

32 minuty temu, nTomek napisał:

To po co sterownik 61 i akumulator AGM? 

Do kontroli spadku napięcia, przecież napisałem. A AGM bo zwykły kwasowy przy SS padłby pewnie po kilku miesiącach.

Ludkowie naprawdę nie przeceniajcie znaczenia systemy zarządzania energią w naszych autkach, to nie audi.

Tak to wygląda w VCDS. 

NIESTETY zmieniłem gateway i nie zapisałem kodowania, a wymieniłem go ze względu na DISCOVER MEDIA,  aby obsługiwał adres "5f"

IMG_20210328_114628.jpg

IMG_20210328_115012.jpg

Zawsze możesz podłączyć na stole starego Gateway'a i odczytać z niego kodowanie dla modułu 61, a jeśli nie jesteś w stanie to proponowałbym takie: 032F185A, bo w tym co podałeś nie masz zaznaczone: alternatora przez magistralę LIN, silnika TSI, rekuperację - a zdaje się to wszystko masz? Sprawdź kod wyposażenia na wlepce w bagażniku: 7L? ile?

Jeśli chodzi o adaptację nowego akumulatora to wystarczy wpisać w pole "Nowa wartość" (drugie zdjęcie) to co było powyżej i powinno łyknąć. Chodzi tylko o sam fakt ponownej adaptacji, żeby się statystki wyzerowały. Patrząc w pomocnika adaptacji dla akumulatora Varta 68Ah powinno być: 068 VA0 NNNNNNNNNN, gdzie zamiast N... wpisujesz dowolny ciąg 10 cyfr jako numer seryjny. Jak widać na twoim zdjęciu, mogą być same zera.

3 godziny temu, nTomek napisał:

Zawsze możesz podłączyć na stole starego Gateway'a i odczytać z niego kodowanie dla modułu 61, a jeśli nie jesteś w stanie to proponowałbym takie: 032F185A, bo w tym co podałeś nie masz zaznaczone: alternatora przez magistralę LIN, silnika TSI, rekuperację - a zdaje się to wszystko masz? Sprawdź kod wyposażenia na wlepce w bagażniku: 7L? ile?

Jeśli chodzi o adaptację nowego akumulatora to wystarczy wpisać w pole "Nowa wartość" (drugie zdjęcie) to co było powyżej i powinno łyknąć. Chodzi tylko o sam fakt ponownej adaptacji, żeby się statystki wyzerowały. Patrząc w pomocnika adaptacji dla akumulatora Varta 68Ah powinno być: 068 VA0 NNNNNNNNNN, gdzie zamiast N... wpisujesz dowolny ciąg 10 cyfr jako numer seryjny. Jak widać na twoim zdjęciu, mogą być same zera.

Dziękuję 💪🏿 zadziałało, nie pokazuje już błędów 💪🏿