Skocz do zawartości
bol

Wymiana akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

proszę o pomoc w zakodowaniu akumulatora EFB 60Ah, VCDS 21.9 bo w Gateway jest długa adaptacja nie mam kompletnie pojęcia co i gdzie wpisać w starszej wersji VCDS nie miałem problemu bo w adaptacji były zakładki  które wystarczyło uzupełnić.

Edytowane przez waldi1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, waldi1971 napisał:

w Gateway jest długa adaptacja nie mam kompletnie pojęcia co i gdzie wpisać 

Nie szukaj w Gateway tylko w module 61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma większego znaczenia. Ja włożyłem 70Ah, przekodowałem i działa, nic nie wybuchło, auto odpala normalnie, nie widać oznak niedoładowanego akumulatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po objęciu klem w celu doładowania akumulatora i ponownym podłączeniu z tego co czytam (jeżeli ten sam akumulator to nic nie trzeba kodować) a czy radio będzie normalnie działało czy trzeba podać jakiś kod do odblokowania itp? (Mam b8 od 2 tygodni) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Michał K napisał:

Czy po objęciu klem w celu doładowania akumulatora i ponownym podłączeniu z tego co czytam (jeżeli ten sam akumulator to nic nie trzeba kodować) a czy radio będzie normalnie działało czy trzeba podać jakiś kod do odblokowania itp? (Mam b8 od 2 tygodni) ;)

Tak wszystko będzie działać. Kontrolka esp itp  itp zgasną po przejechaniu kilkudziesięciu metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Michał K napisał:

Czy po objęciu klem w celu doładowania akumulatora i ponownym podłączeniu z tego co czytam (jeżeli ten sam akumulator to nic nie trzeba kodować) a czy radio będzie normalnie działało czy trzeba podać jakiś kod do odblokowania itp? (Mam b8 od 2 tygodni) ;)

Jak masz mozliwosc to nie odlaczaj klem do ladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. Ja miałem prostownik non stop podpięty pod klemy podczas wymiany wymiany akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zwykle dodatkowo  zeruje się  godzina na zegarku.

2. Lepiej jest odłączyć przynajmniej 1 klemę podczas ładowania.Dlaczego? Bo jak coś pierdyknie w chińskim prostowniku, to jak pójdzie w instalację np ponad 20V....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wektor napisał:

Lepiej jest odłączyć przynajmniej 1 klemę podczas ładowania.

W autach bez modułu 61 zgoda, ale w B7 i B8 zalecany sposób ładowania to oczywiście bez odłączania klem, a w dodatku ujemny zacisk ładowarki/prostownika powinien być podłączony do punktu masy obok akumulatora a nie do samej klemy minus. Wszystko po to żeby elektroda prądowa umieszczona na klemie ujemnej mogła mierzyć ile prądu przyjmie akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Golfie 7 wyjołem, wsadziłem zakodowałem, poszło , bez pitolenia sie co najpierw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże , ludzie z czego Wy robicie zagadnienie ? Passat b8 to technologia używana od 10 lat czytaj wymyślona kilkanaście lat temu. Wymiana akumulatora, a  już na pewno odłączenie to nie przeszczep serca tylko nic nie znacząca operacja jak wymiana koła na zapasowe, a Wy wszyscy się doktoryzujecie jakbyście wysyłali misję załogową na Marsa 😂🤣😂🤣😂 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ysebulba napisał:

Boże , ludzie z czego Wy robicie zagadnienie ? Passat b8 to technologia używana od 10 lat czytaj wymyślona kilkanaście lat temu. Wymiana akumulatora, a  już na pewno odłączenie to nie przeszczep serca tylko nic nie znacząca operacja jak wymiana koła na zapasowe, a Wy wszyscy się doktoryzujecie jakbyście wysyłali misję załogową na Marsa 😂🤣😂🤣😂 

daj im się pobrandzlowac przy wymianie 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności