Skocz do zawartości
Gość Marcin-Gora

Coś duzo pali.. 1.9 TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin-Gora

Witam szanowne grono kolegów-od pewnego czasu wydaje mi się, że pasio zaczął dość duzo spalac ropki-tzn. ok. 5 litrów patrzac na wskaznik wystarcza na jakies 50-60km po mieście-krótkie odcinki i czeste odpalanie auta...na trasie jest lepiej ale i tak spalanie wychodzi niecale 7 litrow przy jezdzie z przedkosciami 110-130km.Warto zaznaczyc, że auto było u pompiarza, który czyscił nastawnik, ustawiał kąt wtrysku i być może zwiekszył dawke paliwa chociaz nie wiem czy ona ma cos do rzeczy odnosnie spalania?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Izydor

Od nie dawna tez w domu mamy takiego paska z silnikiem 1z i sam jeszcze wiele na jego temat sie ucze ale z poprzednich doswiadczeń moge ci doradzić> zwiekszenie dawki paliwa wpływa na zwiekszenie spalania (to logiczne bo wiecej paliwa bierze udzial w procesie spalania) w moim poprzedni i obecnym jeszcze aucie zwiekszenie zuzycia paliwa było powodowane przez m . in. :

zabrudzenie filta powietrza

zabrudzenie filtra paliwa

klocki hamulcowe trzymały ( zwiekszone tarcie a co za tym idzie opory)

mógł ktos ci zle pompe wyregulowac

 

To niektóre z przyczyn moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt,powodów zwiększonego zużycia paliwa może być bardzo dużo

miałem pare lat temu audi b4 z tym silnikiem co ty i nigdy spalanie w mieście nie przekroczyło 6.5 litra

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

A więc tak Panowie...filtry paliwa jest nowy od grudnia-jakies 4-5 tyś przelotu, powietrza równiez nowy...a wiec tak...mam nadzieje ze jest wsio ok ponieważ zatankowałem ok.5,5 litrow co mi wystarczyło na ok. 70-75km. Jazda miasto dosc dynamicznie(jakies 40km)...poza tym zmienialem N75 i czysciłem przepływomierz-drogi gminne z butem w podłoze-(predkosci do 150km) pozostałe 35 km. Wiec wydaje mi sie ze powinno byc ok...jutro lece w dłuższa trase, więc zdam relacje. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankuj do pelna, zrob 100km, potem znowu do pelna i bedzie wiadomo ile bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności