Skocz do zawartości
jachu76

Wymiana przekładni ( maglownicy )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może wie gdzie można kupić regenerowaną lub nową maglownicę ( po za aso ) prawdopodobnie musiał bym wymienić ponieważ objawy mam takie 

Auto kupiłem w DE i dostało w koło , wymieniłem mcpherson, wahacz i amortyzator+drążek kierowniczy..

objawy jakie są to jadąc prosto i skręcę minimalnie kierownicą to nie odbija na prosto tylko zostaje w tej pozycji , druga sprawa to gdy wyprzedzam auto i przyspieszam zjeżdzając na lewy pas to mam wrażenie jak by mnie auto prowadziło ( tak jak by koleiny )

Jeżdzę tak od grudnia i myślę że to właśnie przekładni wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko kręcisz kierownicą na postoju , to słychać dźwięk podobny do szumu wewnątrz auta?

Wymieniłeś drążek i końcówkę drążka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic w środku nie słychać .....drążek i końcówka została. wymieniona 

Może jest ktoś z okolic Poznania co ma takiego passata i by się przejechał i zobaczył czy jest różnica 

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że kierownica nie odbija, wygląda na lozysko mcphersona lub końcówkę drążka, ale wymieniłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić drugą stronę bo tam też koło uderzylo w krawężnik i być może coś jest tam z tym łożyskiem 

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że ktoś kasował luz przekładni i za mocno dokręcił śrubę regulacyjną?

To może powodować utrudnione czy wręcz niemożliwe powracanie kierownicy do pozycji środkowej po wyjściu z zakrętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przekładnią mechanik nic nie robił

Hmm może faktycznie przekładnia jest dobra... Tylko jak to teraz sprawdzić

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, for.est napisał:

A nie jest tak, że ktoś kasował luz przekładni i za mocno dokręcił śrubę regulacyjną?

To może powodować utrudnione czy wręcz niemożliwe powracanie kierownicy do pozycji środkowej po wyjściu z zakrętu

Życzę powodzenia for.est z ruszeniem śruby regulacyjnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym kłopot darpola?

B8 mam od tygodnia, wcześniej B6, na pierwszy rzut oka przekładnie podobne z wyglądu i zapewne także pod kątem dojścia do śrub, podkreślam "zapewne" bo nie badałem tego jeszcze

co do dojścia - opisałem nawet na forum patent ze spec-kluczem do regulacji śruby - sprawdź moje posty

 

poza tym tak zagadkowo-zaczepnie się wypowiedziałeś, więc może rozwiń swoją myśl - łatwiej będzie to wyjaśnić dla potomnych

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda....czy u Was jest podobnie ?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wraca na srodek.

ewidentnie twoja kierownice cos blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzenie geometrii było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia radzę kupić używaną oryginalną przekładnię. Regenerowaną raz założyłem. Dwa lata i była do ponownej regeneracji. 

Poszukiwania też bym zaczął od geometrii i śruby regulacyjnej. W swojej dawnej dokręciłem za mocno i czuć było opór. Kiera nie wracała na prostej za zakrętem.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności