Skocz do zawartości
crosscs3

Namieszałem w VCDS, pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dniu dzisiejszym dostałem kabelek do obsługi VCDS, no i chciałem sobie zaprogramować światła do jazdy dziennej DRL w światłach przeciwmgielnych no i wszystko fajnie działało, poskanowałem sobie auto, ustawiłem te światła DRL (tryb amerykański + zmniejszone natężenie światła do 50%) pokasowałem wywalone błędy, przejrzałem sobie możliwe do włączenia adaptacje i ustawienia no i wydawało mi się, że zbytnio nic nie zmieniałem ani nie ustawiałem pod warunkiem że nie wiedziałem czemu to służy, szperałem jedynie mocno w ustawieniach telefonu i bluetooth żeby połączyć swój telefon (z marnym skutkiem) i odpuściłem. Na lapku w aucie na zapłonie siedziałem ponad godzine. Gdy postanowiłem odpalić auto żeby podjechać do brata pochwalić się światłami auto już nie odpalało, podczas kręcenia był dziwny odgłos jakby szybkiego cykania i nagle wywaliło choinkę na całej desce rozdzielczej, czy to wina rozładowanego aku? Im dalej w las tym gorzej z błędami było światła (bixenon) słabiej świeciły, prawa lampa w ogóle zaczęła gasnąć i się zapalać aż całkiem zgasła, kasowałem, pojawiały się nowe itd. Koniec końców największy błąd którego nie dało się za nic skasować to było AFS Inoperative co jak zdążyłem wyczytać mówi o xenonach. Czy możliwe, że podczas pobytu w aucie tak długo na zapłonie rozładowałem akumulator i dlatego tak to wszystko się powoli u mnie objawiało kończąc na niemożności odpalenia auta?

Jutro postaram się podładować akumulator, dziś już nie mam jak i zobaczę czy to coś pomoże.

Pytanie czy to przez rozładowany akumulator czy też namieszałem coś w ustawieniach komputera? 

Niżej zamieszczam logi sprzed awarii gdy jak mniemam auto jeszcze odpalało bo logi są w porządku no i te późniejsze już z błędami, w międzyczasie je kasowałem, robiłem ponowne skany, próbowałem odpalać no i faktycznie wygląda to w logach tak jakby było zbyt niskie napięcie dla wszystkich poszczególnych modułów. Aku nie jest pierwszej nowości więc może te szperanie w vcds go tak zamęczyły? 

Scan-WVWZZZ3CZ8E021758-20200701-2142-309000km.txt Scan-WVWZZZ3CZ8E021758-20200701-1920-309000km.txt Scan-WVWZZZ3CZ8E021758-20200701-2054-309000km.txt Scan-WVWZZZ3CZ8E021758-20200701-2108-309000km.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się kolego naładuj dobrze akumulator ewentualnie wymiana na nowy po podładowaniu i odpaleniu będzie świecił esp wspomaganie wtedy jazda próbna lampki pogasną wtedy odczyt i kasowanie błędów. Jak będą jakieś błędy to podaj i będziemy naprawiać.    

Edytowane przez darpola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać na pw jeśli po naładowaniu dalej nie będzie odpalał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności