Skocz do zawartości
Sp1jv

przeciwmgielne przód wymiana żarówek H8 na LED

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko led tylko przeciwmgielne z przodu żarowe.

1.jpg

Wymiana bardzo prosta, potrzebne tylko torx TX15 i TX20, no i nowe źródła światła LED ja kupiłem w znanym serwisie zaczynającym się na "Alle..." ☺️

2.jpg

3.jpg 

śrubka mocująca osłonę lampy

4.jpg

TX15 i odkręcamy

5.jpg

osłonę odchylamy ciągnąc do siebie

6.jpg

następnie wysuwamy z zaczepów.

7.jpg

Do odkręcenia lampy Torx20 dwa wkręty i lampa bardzo łatwo wychodzi z wnęki.

8.jpg

Wymieniamy żarnik na LED, wtyczka od LED ma oznaczenia polaryzacji "+" "-" WAŻNE żeby minus trafił do żyły brązowej od strony instalacji auta . W razie wątpliwości miernik w dłoń i sprawdzić .

Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i gotowe.

a.jpg

Edytowane przez Sp1jv
wygląd
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego czy mógłbyś podać link do aukcji żarówek bo widzę że idealnie wstrzeliłeś się w barwę i pasuje do fabrycznych. No i pytanie czy nie wywala błędów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem te:

https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-h8-h11-h9-12v-24v-csp-4000lm-e9-9128518961?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Bez zbędnych kabelków, tylko żarówka,  montaż banalny zgodnie z instrukcja powyzej.

20200809_133757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa wymiana dobrego na ładne.

Zapewniam Was że halogen jest niezastąpiony jak w nocy wpadasz w obłok mgły np na moście.

Jak będziesz miał kolizję to się dowiesz że żarówka musi być taka jak wybite na kloszu,

jak ma być H8 to ma być halogen a nie LED, chcesz mieć LED przeciwmgielne to wymień lampy a nie same żarówki.

U nas jedynym skutecznym egzekutorem porządku prawnego są Ubezpieczyciele, widmo regresu to nie śmieszny mandat nałożony przez Policję.

Proszę o tym pamiętać, przejdziesz przegląd techniczny, policjant przymknie oko ale wszystko wylezie bokiem w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to aż tak się czepiają...?

Z tego, co wiem, nie ma obowiązku używania przednich świateł przeciwmgłowych - jest to opcjonalne oświetlenie dla komfortu kierowcy. Już pomijam fakt, że niby jak oszacują gęstość mgły.

Z ubezpieczalniami z reguły trzeba się w większości spraw sądzić, bo robią wszystko, żeby zaniżyć odszkodowanie.

Ładnie wyglądają te halogeny na LED. Super instrukcja. Aż chyba u siebie się za to też zabiorę.

Próbował je ktoś we mgle? Xenon robi straszne mleko z mgły - tutaj halogenowa żarówka faktycznie lepiej się sprawdza.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, HTN napisał:

nie ma obowiązku używania przednich świateł przeciwmgłowych

Nie są obowiązkowym wyposażeniem auta, ale jeśli są to mają być zgodne z przepisami. A tak na marginesie to ledy we mgle są praktycznie bezużyteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum techniczne. Proszę trzymać się tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ta przesadna poprawność...

Na kloszu jest podany typ żarówki jako rozmiar. Nie są podawane w jakiej technologii ma świecić, podobnie jak nie podają temperatury barwowej. Poza tym, jeśli jest to inna zaadoptowana technologia, to po to właśnie ma homologację.

Zdecydowanie też wątpię, że ktokolwiek się dopatrzy nieprawidłowości, jeśli nie będzie zwracać na siebie uwagi np. czerwonym kolorem.

Chip tuning też jest teoretycznie nielegalny, a jakoś nie słyszałem, żeby komuś kasy nie wypłacili za to, że podniósł moc.

 

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, HTN napisał:

jest podany typ żarówki jako rozmiar

 

27 minut temu, HTN napisał:

w jakiej technologii ma świecić

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Każdy reflektor uzyskuje homologację wraz ze źródłem światła, dzięki któremu wytwarza światło. Poczytaj sobie ile światła wytwarza na przykład halogenowa żarówka H8 a ile taka sama ledowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tymi poprawnościami !!! Ja musiałem sobie sam podrasować fabrykę bo już dawno bym się zabił lub kogoś potrącił bo tak są nisko ustawione LEDy fabrycznie. I co ciekawe są ustawione prawidłowo tylko święcą z bardzo dużym odcięciem, no ale ktoś to przebadał i dał dopuszczenie do ruchu tylko nie wiem czemu. Ledy poza tym oślepiają nawet jak są dobrze ustawione. Oślepiają nawet samego kierowce bo odbija się agresywnie w znakach drogowych. Te normy to nie raz można sobie wsadzić w du...

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O poprawności to tak przy okazji piszemy. Najcięższy argument to zupełna bezużyteczność przeciwmgielnego z żarówką LED.

Szczególnie jak główne to full LED. Już nawet w parze xenon-H7 miałem problem, bo na długich  świecą oba i nie da się xsenona wyłączyć na długich tak aby tylko halogen świecił, nie da się go również opuścić bo autopoziomowanie ma.

Jeszcze gorzej jest przy bi-xenonie, pełne mleko zarówno na długich jak i krótkich we mgle. No ale nie każdy jeździ w terenie gdzie mgły występują, znam również takich co po zmroku nie siadają za kółko,

dla nich takie "ładnie podświetlone" przeciwmgielne w niczym nie przeszkadzają, bo drogi to na pewno nie oświetli dobrze ale ładnie za to wygląda taki gadżet. No i wspomnę jeszcze przy okazji że PoRD dopuszcza używanie przednich przeciwmgielnych na odcinkach dróg krętych oznaczonych znakami ostrzegawczymi. Tam nie musi być mgła, może być ograniczona widoczność np zmierzch, no ale nie chciałbym aby ktoś mnie oślepił na takiej drodze LEDem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie Wasza dyskusja, jednak chyba nie można sobie od tak wymieniać źródła światła, sprawdziłem w Żony F20, tam są halogeny LED , budowa jest zupełnie inna , jakiś dzielony odbłyśnik , a diody LED schowane, także chyba coś w tym jest...

A w F20 przed 2016 były zwykłe halogeny, z żarówka w środku, więc łatwiej było im zmienić źródło światła, więc dlaczego zaprojektowali  nowy halogen??? 

Idea świateł przeciwmgielnych a wygląd , to dwa różne pojęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jak odkręcę halogen to dojdę do czujnika parkowania nad nim czy muszę odkręcać nadkole. Przetrąciłem gołębia i czujnik wpadł do środka i mam teraz dziurę.

Dziekuje z apomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 10:48, mkpol napisał:

To jest forum techniczne. Proszę trzymać się tematu.

Mkpol napisał bardzo mądrze. A dla wszystkich, którzy tak bardzo uruchomili się w kwestiach legalności tej wymiany, zwrócę tylko grzecznie uwagę. Każdy ma swój rozum i jak ma wątpliwości czy led można zmienić zamiast żarnika, odsyłam do producenta lampy. Tutaj pomagamy sobie jak ,odkręcić,wyjąć,wymienić,zamienić,itp,itd. Porady prawne są w innych miejscach w necie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sp1jv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto zarejstrowane w Niemczech i przechodzi "niemiecki" TÜV w salonie VW bez problemu.

Ingerencja w oświetlenie dodatkowe nie jest brana pod uwagę. Żarówki mam dwa lata i zero problemów, niestety są drogie 109€ ale 5 lat gwarancji.

Dodatkowo temperatura barwowa jest identyczna za światłami górnym co pasuje idealnie.

20190904_161509.jpg

20190904_161449.jpg

f94f04bb4c9ba00bd00747ffc428.jpeg.jpg

Edytowane przez sajmonxtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w tym roku też będzie na te led-y od Osrama homologacja w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że będzie homologacja skoro twoja lampa ma homologację na H7 ?

Lampa musi być homologowana w całości, klosz razem ze źródłem światła.

To nic nie zmienia w przypadku starych lamp, dalej podmiana będzie nielegalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 01:47, skindred napisał:

Możliwe, że w tym roku też będzie na te led-y od Osrama homologacja w Polsce ?

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kolejne-legalne-retrofity-led-zamiast-zarowek-halogenowych-h7/8yw6v27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności