Skocz do zawartości
matikupiec

diesel Czujnik ciśnienia doładowania -Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takowy błąd, ktoś się orientuje czym może być spowodowany? Chciałem zmienić czujnik na nowy, ale mi odradzono. Objawy mam takie, że zazwyczaj po postoju (po nocy, lub kilka dni) auto po odpaleniu nie ma mocy, jedzie ale ledwo, wystarczy zgasić po przejechaniu kilkunastu metrów, odpalić i jedzie bez  żadnego problemu, nie wywala mi checka ani spiralki, jedynie co to vcds zanotował taki błąd. Podpowiedzi ze strony rosstech są mi znane, chciałbym opini od osoby która przez to przechodziła. 

B6 2.0 tdi bkp 2006r 

blad1.PNG

blad2.PNG

Edytowane przez matikupiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o ten czujnik który jest w dolocie to chyba to MAP sensor się nazywa. Miałem z tym problem. Wymieniłem 2 i blad powracal. Mechanik powiedział że winny któryś z przewodów i sensor przez to wariował. Sprawdź wiazke razem z wtyką. Może gdzieś zwarcie jest. Albo podmien czujnik i sprawdź 

Edytowane przez Konrad1984
Blad w literówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może którędy ta wiązka leci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.

Wyciągnij czujnik - przeczyść go.

Jeśli objawy będą sporadyczne to czujnik do wymiany.  

Taka opcja bez kupowania nowego i w celu eliminacji błędu. 

Jak całkiem się skopie to wyskoczy bład ciśnienia w kolektorze itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 01:20, Konrad1984 napisał:

Jeśli chodzi ci o ten czujnik który jest w dolocie to chyba to MAP sensor się nazywa. Miałem z tym problem. Wymieniłem 2 i blad powracal. Mechanik powiedział że winny któryś z przewodów i sensor przez to wariował. Sprawdź wiazke razem z wtyką. Może gdzieś zwarcie jest. Albo podmien czujnik i sprawdź 

Mam to samo wiesz może gdzie ta wiazka od czujnika sie kończy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy czasem nie macie problemu ze sterowaniem turbiny. Mnie taki błąd w focusie wywalało bo miałem dwa razy sparciały wężyk od sterowania gruszki turbo. Brak zamykania kierownicy turbo wiąże się z brakiem ładowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności