Skocz do zawartości
damian8609

Logi B6 1.9TDI_105km_PD_ analiza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

mam mały problem z układem doładowania a mianowicie w momencie uruchamiania się turbo auto czasem się dławi, muszę odpuścić lekko gaz, ciśnienie się jakoś reguluje i potem ciągnie jak należy. Zrobiłem logi dynamiczne (tutaj zjawisko czkawki akurat nie wystąpiło) i log tzw. dziura (złapałem moment w którym mój passerati ma poważną czkawkę). Jeśli możecie doradzić gdzie najlepiej zacząć szukać przyczyny będę wdzięczny. 

Linki do logów: 

Dynamiczny http://vaglogi.pl/log-011_Mo9S4D.html

Moment czkawki: http://vaglogi.pl/log-011_Cyol5Q3.html

 

Pozdrawiam, 

Damian 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzałeś na te logi? 

Widać jak na dłoni że masz przeładowanie .

Przyczyn może być kilka.

Niesprawny elektrozawór n75 

Zatarta Geometria w turbo 

Uszkodzone Turbo.

 

Musisz od czegoś zacząć  sprawdzić czy sztanga turba działa  w pełnym zakresie ,podmienić zawór sterujacy turbo n75  i sprawdzić turbo luzy gruszke . Temat wałkowany tyle razy.

 

 

Edytowane przez Pokonamwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie znam się na analizie log-ów dlatego dziękuje za odpowiedź. 

Zacznę od podmiany n75, przy okazji sprawdzę wszystkie węże podciśnienia bo być może tam coś nie gra. Zrzucę też rurę i sprawdzę ręcznie luzy na wałku turbiny. Przy okazji przetestuję gruszkę (strzykawka, wężyk i instrukcja z Youtube powinna mi pomóc) - dam znać czy to pomogło. 

Nie wiem czy w turbo łopatki od geometrii pracują identycznie w Passacie B5 (1,9 AFN) i czy jest możliwość czyszczenia zapieczonych łopatek w B6 ??? 

W B5 udało mi się w garażu wyczyścić / naprawić zapieczone łopatki w turbo (tam wałek nie miał żadnych wyczuwalnych luzów i oba wirniki były bez żadnych uszkodzeń), po tym zabiegu zrobiłem kolejne 100k km i zero problemów nie miałem (wiem wiem B5 to nie B6 :P) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności