Skocz do zawartości
pablosik73

Kradzież emblematu VW, a problem z działaniem Front Assist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają, ale 2 dni temu ktoś ukradł mi emblemat VW z przodu ?

Byłem akurat na 2 dni w Warszawie i auto stało przez ten czas na osiedlu, gdzie wynajmuję mieszkanie, wzdłuż ulicy.

image.thumb.png.055c111fb3240febb927db8cb457b8ab.png

 

Po uruchomieniu zapłonu, systemy asystujące działały bez problemów. Nie zapaliła się żadna kontrolka.

Przed powrotem do domu, zakryłem radar znajdujący się za emblematem (kawałek dopasowanej tektury+folia), aby zabezpieczyć go przed ewentualnymi niekorzystnymi warunkami (głównie chodziło mi o deszcz). 

W trasie spędziłem następnie ok.300km, używając bez problemów aktywnego tempomatu (od czasu do czasu).

Wszystko działało bez zarzutu.

 

Wczoraj rano - po włączeniu zapłonu - zapaliła się informacja "System Front Assist niedostępny". Od tej pory po każdym uruchomieniu zapłonu, pali się ostrzeżenie o usterce.

 

I teraz moje pytania:

1. Jak spowodować "zniknięcie" tego ostrzeżenia?
Czy zniknie samo, po założeniu nowego emblematu VW (koszt na allegro ok.60zł, w Asso od 290-330zł)?

2. Sugerujecie zgłosić kradzież emblematu do ubezpieczyciela i skorzystać z ubezpieczenia ?
Mam obawy, co będzie jeśli pojawi się jakiś problem z działaniem radaru w przyszłości? To już droższa zabawa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat pojawia się np. w śnieżycę. Być może ta tektura i folia już na tyle zamokły, że już zaczynają przeszkadzać radarowi. Sprawdzisz to, usuwając tą zaślepkę.

Jeżeli to nie pomoże, (no może dla pewności odpiął bym jeszcze akumulator i zresetował wszystko do zera i pokasował błędy jakimś VCDSem), wtedy poszedłbym do ubezpieczyciela. To nie są tanie zabawki niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - pamiętam, bo ubiegłej zimy kilka razy na autostradzie miałem taki efekt...

 

Wyciągnąłem w międzyczasie tekturkę, bo też mi to przyszło do głowy, ale nie pomogło - może trzeba dłuższy odcinek przejechać, ale to nie dzisiaj bo mocno pada.
Sama tekturka jest w szczelnie zamykanym woreczku i jest sucha, a auto stoi mi od przedwczoraj w nocy - gdy wróciłem - pod wiatą.
Po drodze z Warszawy nie było zresztą wielkich opadów deszczu - ze 2x krótki i drobny deszcz ...

Zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem celem nie był sam radar - po ściągnięciu emblematu (co chyba też jest stosunkowo proste), wypina się go już bardzo łatwo: jedna wtyczka, zwolnienie blokady i gotowe. I można wyciągnąć urządzenie warte ponad 2000zł...
Lekka tragedia swoją drogą - nawet śrubki żadnej tam nie ma...

No i pytanie, czy radar, który widać na zdjęciu jest mój - ale już chyba nikt nie zadawałby sobie aż tyle trudu, żeby go tylko podmienić ...

 

No nic - czeka mnie zgłoszenie i wizyta w serwisie, co w czasach obecnych pewno chwilę zajmie ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisy pracują już normalnie. Relax...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i mnie dopadl ten zaszczyt. Od razu Ci powiem, nie kupuj znaczka na allegro za 60zl bo przy nim tez asystenci nie dzialaja. Budowa oryginalnego znaczka jest calkowicie inna. Tamten oddalem i kupilem na szrocie w prawie idealnym stanie za 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

  1. Znaczek na allegro za 54zł, zdążyłem kupić i zamontować, bo nie chciałem jeździć w trasie z "odkrytym" radarem, narażonym na opady i jakieś niespodziewane uderzenia, o kradzieży nie wspomnę. Potwierdzam - tempomat i systemy asystujące, faktycznie nie działają ?
  2. Zgłosiłem w kolejnym tygodniu szkodę do Allianz.
  3. Po rozmowie z ubezpieczycielem i dealerem VW okazało się, że nowy znaczek+kalibracja radaru to koszt w okolicach 700-900zł (a może i więcej), więc mógłbym skorzystać z likwidacji szkody poprzez polisę (limit na mojej polisie w Allianz to 500zł). Musiałbym jeszcze doliczyć 50zł na uzyskanie zgody z VW Leasing. 
    W kolejnym roku zwyżka ubezpieczenia wyniosłaby ok.30-40% ?, co przy moim samochodzie przekłada się na kwotę ok.1000-1200zł.
  4. Właściwie nie wiadomo, czy radar będzie wymagał kalibracji...jest to zalecane...


Zakupiłem więc nowy emblemat u dealera i sam go założyłem - koszt 290zł. Na allegro są po ok.180-190zł.
Pewnym problemem był demontaż tego nieoryginalnego (swoją drogą, jestem ciekawy jak złodzieł ukradł mi ten oryginaln, bo niełatwo go zdemontować z zewnątrz).
Po otwarciu maski, odkręciłem 4 wkręty z tej osłony połączonej z grillem i lekko ją odchyliłem - przez otwór który wówczas powstał, wypchnąłem od tyłu ten nieoryginalny emblemat oraz założyłem ten zakupiony u dealera, z obsługą radaru.

Póki co - wszystko działa OK. Po kilku km/min jazdy, zgasła lamka sygnalizująca usterkę systemów asystujących. 

Jeśli w ciągu kilku dni nie zaobserwuję problemów - zamknę szkodę, rezygnując z likwidacji poprzez polisę (koszt zamknie się w/w kwotą ok.300zł).
W razie ew. problemów będę kontynuował likwidację szkody z polisy.

 

Podsumowując - taki drobiazg, a tyle zachodu ...

No i przekonałem się, że Allianz nie ma "ochrony zniżek", więc na kolejny rok zmieniam ubezpieczyciela...

Po co komu takie ubezpieczenie, skoro w praktyce przy szkodach do kwoty 1000-1200zł i tak nie ma sensu z niego korzystać, bo w kolejnym roku i tak trzeba będzie tą kwotę dopłacić do polisy?

To kolejny powód, aby sprawdzić cenę polisy u innego ubezpieczyciela (choćby PZU), nawet mając na uwadze konieczność dopłacenia 300zł netto za rozpatrzenie wniosku przez VW Leasing...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 14:21, pablosik73 napisał:

myślałem, że takie rzeczy już się nie zdarzają, ale 2 dni temu ktoś ukradł mi emblemat VW z przodu ?

Mojemu teściowi na osiedlu ukradł ktoś kołpaki od Opla Astry, także mend, które łaszą się na groszowe kradzieże nie brakuje.

Edytowane przez DamnWamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/2/2020 at 9:43 PM, pablosik73 said:

Pewnym problemem był demontaż tego nieoryginalnego (swoją drogą, jestem ciekawy jak złodzieł ukradł mi ten oryginaln, bo niełatwo go zdemontować z zewnątrz).
Po otwarciu maski, odkręciłem 4 wkręty z tej osłony połączonej z grillem i lekko ją odchyliłem - przez otwór który wówczas powstał, wypchnąłem od tyłu ten nieoryginalny emblemat oraz założyłem ten zakupiony u dealera, z obsługą radaru.

 

 

Bardzo dziwne to co piszesz, wyjęcie tego znaczka to 10sekund, on jest wlozony do grilla tylko na zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak konkretnie go wyciągnąć w 10sek?  "Wyszarpać" i te zaciski puszczą?

Od strony grilla nie bardzo jest za co chwycić.

Jakaś mocna przyssawka?

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/14/2020 at 10:12 AM, pablosik73 said:

A jak konkretnie go wyciągnąć w 10sek?  "Wyszarpać" i te zaciski puszczą?

Od strony grilla nie bardzo jest za co chwycić.

Jakaś mocna przyssawka?

 

Jak dobrze pamiętam on jest na 4 zatrzaskach, dwa od góry i dwa od dołu. Od góry między rant a znaczek wkładasz choćby płaski śrubokręt, a następnie lekko próbujesz zrobić dźwignie, znaczek od razu wyskakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności