Skocz do zawartości
Gość marcinzet74

Halogeny w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinzet74

Hejka

Słuchajcie - chciałem zamontować halogeny w moim B4(mam zaślepki),są za nimi jakieś przewody ze złączkami - ale gdzie włącznik? chyba że te przewody są od czegoś innego? :609:

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G_40

Pociągasz przełącznik świateł do siebie i kliknie raz właczają się halogeny kliknie drugi zapalają się przeciwmgielne z tyłu :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinzet74

Dzięki bardzo!!!!! :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak zupełnie.

Jeśli są zaślepki, to napewno przełącznik świateł p.mgielnych wyciąga się tylko jeden raz. Nie ma drugiego kliknięcia. Owszem, przełącznik przygotowany jest na dwa klikniecia, co sprawdzałem, bo po pomiarach miernikiem na rozebranym włączniku wyszło, że napięcie pojawi się w instalacji zarówno tylnych, jak i przednich świateł p.mgielnych (zrobiłem sobie rozpiskę całego gniazda na ewentualność przeróbki do wersji automatycznego wączania się świateł zimą).

Ograniczenie tkwi w obudowie włącznika. Chociaż, gdyby w pierwszej kolejności zapalały się przednie światła a potem tylne, to może zadziałać, ale wtedy przednie i tylne palić się będą jednocześnie.

 

Druga sprawa, to zaślepki.

Sąsiad w Golfie III 2 razy kupował przednie p.mgielne aż w końcu wstawił zaślepki.

Powodem był......złodziej.

 

Temat pozostawiam pod rozwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie tak zupełnie.

Jeśli są zaślepki, to napewno przełącznik świateł p.mgielnych wyciąga się tylko jeden raz. Nie ma drugiego kliknięcia. Owszem, przełącznik przygotowany jest na dwa klikniecia, co sprawdzałem, bo po pomiarach miernikiem na rozebranym włączniku wyszło, że napięcie pojawi się w instalacji zarówno tylnych, jak i przednich świateł p.mgielnych

 

U mnie są tylko zaślepki, zaś przełącznik wyciąga się dwukrotnie - raz na przód, 2 na tyl.

Halogeny pewnie kiedyś były (podobnie jak poduszki), ale potem ktoś założył same zaślepki. Przełącznik w środku został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinzet74

Właśnie dziś sprawdziłem i faktycznie przełącznik światła p.mgłowego przełącza się tylko jeden raz,więc może jak opisał JAFO ograniczenie jest we włączniku - tylko jak się go pozbyć jak będą halogeny? :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta.

Załączasz tył i przód jednocześnie, albo kupujesz uwalony przełącznik świateł i przekładasz elektronikę ze swojego sprawnego. Będą dwa klikniecia i oddzielne włączanie przodu i tyłu. Nie będzie drugiej kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Montował ktoś te halogeny z allehro do B4 za ok. 36 zł podróbki ? Jest sens ? Czy dobrze świecą i czy odblaski zaraz nie zejdą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu... Nie mają żadnej homologacji, świecą gdzieś, ale nikt nie wie gdzie, ustawianiem można sobie kręcić, i tak w drogę nie trafisz, poza tym uszczelka jest tak "dopasowana" że jesienią można wodę wylewać ze środka... szajs totalny, lepiej kup używane oryginały, bo tak to tylko ozdoba albo takie dodatkowe pozycyjne...

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności