Jump to content
Variant CL

gniazdo przyczepy 7 pin - diody/ledy_"+" na masę

Recommended Posts

Słuchajcie...czytajcie...:)

Zakupiłem tzw. światła uniwersalne tylne "na belce"...led...takie do zaczepiania z tyłu pojazdu, ładunku, itd...

światła 12V, mają współpracować z ciągnikiem rolniczym...jednak nic nie działa...

ciągnik ma prądnicę i masuje do "plusa"...czy to może mieć znaczenie?

(gniazdo na pewno działa - dzisiaj przeglądnięte i doprowadzone do prządku wg schematu ISO, sprawdzone "probówką"...co najlepsze bez problemu zasila przyczepę...uwaga, będzie jeszcze ciekawiej: światła działają podłączone do gniazda np. samochodu osobowego)

Czy jeżeli zakupię lampy wyposażone w gniazda żarówek, to da się podłączyć masowanie do "plusa"? Czy wtedy nie będzie to mieć znaczenia? Tego właśnie nie rozumiem...:/

Edited by Variant CL
doprecyzowanie tematu

A czy ciągnik nie ma czasem instalacji 24V?

na 1000 % 12V...akumulatory ładowane są prostownikiem posiadającym przełącznik 12V/6V..

W dniu 15.06.2020 o 19:02, Variant CL napisał:

Czy jeżeli zakupię lampy wyposażone w gniazda żarówek, to da się podłączyć masowanie do "plusa"? Czy wtedy nie będzie to mieć znaczenia? Tego właśnie nie rozumiem...:/

Jeśli jest techniczna możliwość to pozamieniaj polaryzację kabli przy każdej "żarówce" LED w tej belce. Gdyby to były zwykłe żarówki, nie byłoby problemu, a LED'y to diody i ma znaczenie gdzie "plus" a gdzie "minus". 

• Like 1

Albo musisz przerobić lampy albo pozbyć się prądnicy i założyć alternator i dać normalnie masę na budę. Jest jeszcze opcja z przekaźnikami żeby " odwrócić polaryzację". 

• Like 1

znalazłem chętnego na zakup...ma minus na masie...

kupiłem wersję żarówkową i działa:)

p.s. napisałem do sprzedawcy sugestię, by wprowadzili opcję diodowo-ledową dla "plusowców"...:p