Skocz do zawartości
Stiopa

Czy felgi z et 30 to dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie jest najlepsze et na felgę 18 cali żeby to jakoś wyglądało? Wiem że ori to et 44 ale nie chciałbym żeby było za bardzo schowane. Czy 8J et 30 się uda? Jeśli tak to jakie opony do tego? 225x45 18?

B8,2015r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stiopa jak zalozysz ET30 to 14mm bardziej bedzie wystawac na zewnatrz... a to juz moze trzec o nadkole...

Mozesz 225/45R18 lub 235/45R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Studiuje forum już pół dnia i chłopaki zalecają nie mniej niż et 35. Tak więc poszukiwań felg ciąg dalszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18” et43 i do tego dystanse 10mm z przodu i 15mm z tyłu

Przy seryjnym zawiasie i nic nie trze ani nie wystaje poza obrys auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deo, mógłbyś zapodać fotkę jak to wygląda? Będę wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wygląda to tak jakbym oczekiwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko miej na uwadze tez szerokosc samej felgi , felga feldze nie rowna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytanie czy takie felgi

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/mille-miglia-mm1009-dark-anthracite-polished-8-00x18-5x112-00-et35-00#24156907

- ale z et 30 podejdą do B8 2.0 TDI 2017 MY, napęd przód ?
 

Zastanawiam się czy nie wziąć z et 35 na prżód i et 30 na tył. Opona będzie 235/45/18.

Edytowane przez wolynsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego na czym nam zależy ? Jeśli na wyglądzie to i ET30 podejdzie (nawet ET29), jeśli na funkcjonalności to raczej ET40 i więcej. Dobrym kompromisem wydają się wartości pomiędzy ET32 i ET36 Ja wybrałem ET32 (felga ET44 - dystanse 12mm = ET32) i jak dla mnie są optymalne, czyli jest ładny wygląd i funkcjonalność. W moim odczuciu różnica w wyglądzie miedzy ET 30 i ET32 raczej niezauważalna, za to mniej hałasu.

Dużo osób zapomina o tym, że jeśli opona wystaje sporo poza obrys dolny zderzaka, szczególnie przedniego, to generuje bardzo dużo dodatkowego hałasu.

Osobiście również nie polecam różnych dystansów na osie, a tym bardziej w wymiarze. Może i wizualnie będzie lepiej ale pamiętajmy o bezpieczeństwie, tym bardziej jeśli ktoś ma napęd 4x4 (nawet ten haldeksowy), bo wtedy zmienia się geometria samochodu i systemy mogą wariować.

P.S.: Ostatnio zmieniałem hamulce i przy okazji musiałem zastosować dystanse - zakładałem 15 mm oraz później 12 mm - różnica w hałasie opon niemalże DWUKROTNA, a wizualnie praktycznie żadna zmiana.

Edytowane przez raf1977
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności