Skocz do zawartości
viperpl

Szarpanie przy ruszaniu w manualu - 2.0 TDI 150HP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Skrzynia manualna, silnik CRLB, 94 tyś. przebiegu. Czasami podczas ruszania karoseria wpada w drgania, nie dzieje się to nagminnie oraz nie dzieje się to nigdy na zimnym silniku. Zazwyczaj taki objaw występuje po dłuższej jeździe po mieście. Jedynym rozwiązaniem jest ruszanie z wyższych obrotów z bardzo delikatnym puszczaniem sprzęgła. Żadnych drgań na pedale sprzęgła nie czuję, przy gaszeniu silnika nie ma żadnych stuków - więc raczej koło dwómasowe odpada. Spotkałem się z opinią, że to może być suchy frez na wałku sprzęgłowym , po którym przemieszcza się tarcza sprzęgłowa.

Miał ktoś podobny przypadek, jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja w b6 miałem podobne objawy jak czujnik ciśnienia na szynie wysokiego ciśnienia się uszkodził i pokazywał złe ciśnienie, potem silnik zaczął szarpać jak wypalał się dpf a na sam koniec już szarpał cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viperpl, u mnie też czasem ten objaw występuje. Zauważyłem, że zawsze po deszczu. Jakie to ma znaczenie, nie wiem, ale jak chcę spokojnie ruszyć to właśnie takie szarpanie występuje. Jak dodam więcej gazu, ten efekt nie występuje.

O dziwo, kolega w audi A4 b6 1.9tdi 130KM MT6 miał ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek dawno temu w Astrze 1.7D. Tam nie było dwumasy ani żadnej elektroniki - efekt wypisz, wymaluj taki sam. W związku z tym defektem zdemontowałem sprzęgło, po oględzinach stwierdziłem, że nie ma tam elementu wymagającego wymiany. Lekko przetarłem papierem ściernym tarcze, docisk i koło zamachowe. Efekt ustąpił.  Co było? tak naprawdę nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam to samo... Passat B8 1.6 D, przebieg 168 tys. i dopiero teraz zaczęły sie takie drgania. Pomyślałem, że to dwumasa, ale powyżej kolegoa oceniał i wszysstko bez oznak zużycia. A macie coś takiego, że przy skręcia w lewo skrzynia biegów pracuje głośniej? Miałem tak też w Jetta  z tym samym silnikiem, może to skrzynia? Ale co ma skrzynia do ruszania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, a może to docisk wysiadkę zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana kpl. sprzęgła i dwumasy. Miałem szarpanie na pierwszym biegu jak auto się rozgrzało, na zimnym o dziwo było ok. W moim przypadku dwumasa była już zużyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem ten problem - drganie silnika podczas ruszania losowo strasznie wkurzając objaw. Podczas serwisu zauważyłem, że jest zbyt mało płynu hamulcowego a sprzęgło działa na tym samym układzie. Po dolaniu płynu hamulcowego od pół roku jest spokój. Moim zdaniem układ miał zbyt mało płynu i łapał powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności