Skocz do zawartości
viperpl

Dynamic Light Assist (DLA) - oślepia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam B8 z 2016 roku z reflektorami led. Bardzo często zdarza się, że jadąc na światłach drogowych w trybie automatycznym jadący z naprzeciwka migają mi drogowymi - pewnie ich oślepiam. Próbowałem już różnych ustawień - bez skutku, aczkolwiek zachowanie świateł się zmienia w zależności od ustawień. Czy ten system się jakoś kalibruje/ustawia z poziomu OBD 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki w lampie wykonują pewne ruchy i inni kierowcy interpretują to jako źle ustawione światła , lub wydaje im się że jedziesz na długich i będziesz ich oślepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakich ustawień zależy zachowanie świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera w szybie przesyła informacje i lampa ustawia soczewki tak aby nie oślepiać. Kiedyś miałem starego passerati i jechał za mną jakiś mercedes jego lewa lampa oświetlała cały lewy pas , prawa całe pobocze , myślałem że jedzie na długich  ,patrze w lewe i prawe lusterko i nie oślepia mnie , więc myślałem że gość miał źle ustawione światła (w nowym samochodzie).

W b8 działa to podobnie , jedynie czas reakcji czasem jest opòźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. U mnie pomogło same ustawienie świateł w serwisie be kalibracji kamery. Nie rób tego nigdzie na stacji diagnostycznej. 

Edytowane przez Lavigru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej też można zrobić pod warunkiem że mają tester aby wprowadzić lampę w tryb regulacji świateł przez obd .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności