Skocz do zawartości
bbbb

Brak reakcji rozrusznika

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu żona powiedziała, że po wciśnięciu kluczyka nie zapalił silnik. Nawet nie ruszył rozrusznik. Po prostu zaświeciły się kontrolki i gdy zgasła "sprężynka" chciała odpalić, a tu zero reakcji na wciśnięcie kluczyka. Wyjęła i za drugim razem auto zapaliło normalnie. Sytuacja powtórzyła się 2 razy. Wszystko wróciło do normy, a VCDS nie wykazuje błędów. Czy to pierwsze objawy awarii blokady kierownicy? Czy już mam się bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To pierwsze objawy artretyzmu u żony. Za delikatnie wcisnęła kluczyk.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam czujnik na pompie od sprzęgła można zobaczyć w parametrach bloki pomiarowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam następujący problem z Passatem B7 Alltrackiem. Jakiś czas temu jak odpalałem auto guzikiem to rozrusznik w ogóle nie reagował. Za kolejnym razem było już OK. Taka sytuacja była sporadyczna ale  pojawiała się co jakiś czas. Od kilku dni problem stał się naprawdę poważny, bo auto nie chce odpalać kilkukrotnie. Zapala się symbol świecy żarowej i miga, co zgodnie z instrukcją oznacza problem z systemem kontroli silnika. Na początku jak wyszedłem z auta, zamknąłem drzwi, wszedłem ponownie i odpalałem to działało (może czysty zbieg okoliczności), ale teraz nawet to nie działa. Załapie po prostu za 15 razem... Ale gdy już autem jadę, dojeżdżam do świateł, staję i auto wyłącza się automatycznie, to zawsze samo się włącza ponownie. Dziwna sprawa. Wydaje się jakby komputer auta startował z jakimś błędem i blokował rozrusznik.

Czy ktoś może coś podobnego zauważył lub ma pomysł co to może być?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błędy ze sterownika silnika. Na pewno jest jakiś zapisany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiem, że temat jest znany, ale moja sytuacja jest akurat wyjątkowa. Jesienią próbójać odpalić mojego passata nie usłyszałem dźwieku rozrusznika, natomiast usłyszałem tylko cykliczne cykania przekażnika i brak reakcji rozrusznika oraz migającą spiralkę. VCD's pokazał błąd "brak obrotów rozrusznika". Po 20 minutach męczenia kluczyka auto odpaliło. Sytuacja się powtórzyła jeszcze raz i do grudnia miałem spokój. W grudniu przyszły deszcze i mrozy i passat przestał odpalać prawie wogóle. Czasami może odpalić. Elektryk sprawdził rozrusznik, powiedział, że na " Krótko" on kręci. Natomiast dziwne, że przekażnik cyka cały czas i przychodzi na niego napięcie impulsowe 9-12 v. Elektryk stwierdził, że zalało sterownik silnika(był wymieniany w czerwcu) i trzeba go wysyłać reklamacyjnie do serwisu. W serwisie powiedzieli, że po rozebraniu sterownika problemu nie znaleźli, ale na wszelki wypadek wymienią sterownik. Przyszedł nowy sterownik, podłączyłem i o cud, auto pali. Ale po postoju w nocy o temperaturze -15 sytuacja się powtórzyła. Dalej wyczyściłem (jak mogłem na podwórku przy -11) masę na rozruszniku i auto znowu pali. Natomiast po postoju na parkingu w nocy znów nie pali. Elektryk mówi, że już nie wie co może być i żebym jechał do dobrego serwisu. Najbliższa wizyta, którą udało się załatwić, będzie dopiero w s styczniu, a auto jest potrzebne na codzień. Pomocy! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak komuś udało się rozwiązać problem z nie reagującym silnikiem na odpalanie.  Mam ten sam problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja miałem, okazało się, że rozrusznik umarł. Szczotki się zablokowały i nawet żadnego dźwięku nie było słychać. Doraźnie walenie czymś ciężkim w rozrusznik uruchomiło samochód ale konieczna była regeneracja rozrusznika.

Edytowane przez ravenpoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 19:35, Robertpassat b7 napisał:

Witam i jak komuś udało się rozwiązać problem z nie reagującym silnikiem na odpalanie.  Mam ten sam problem

W B7 z systemem start-stop "komputer" steruje rozrusznikiem. Jeżeli złapie błąd to może blokować próbę odpalenia dlatego czasami na chwilę pomaga skasowanie błędu ale docelowo musisz usunąć usterkę.

Blokujący się bendiks czy uszkodzona cewka automatu to częste usterki. 

Na pocieszenie - demontaż rozrusznika w B6/B7 jest stosunkowo prostym zadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności