Skocz do zawartości
Neos97

diesel Passat b6 1.9 tdi dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam passata z silnikiem 1.9 tdi 105km mianowicie chodzi o to ze na zimnym silniku auto jakby miało z 70%mocy i dzieje się tez tak czasami na ciepłym jak i również zauważyłem ze czasami jadąc spokojnie i chcąc zahamować pedał hamulca robi się strasznie twardy ale tylko czasami. Auto odpala normalnie nie kopci itp. Nie posiadam Vaga tylko zwykły delphi i zauważyłem ze ciśnienie doładowania jest mniejsze o 100 od zadanego na każdych obrotach 

CFFB6F14-34CE-4069-B0DD-A994C6262CBA.jpeg

92C3D150-5A2D-4286-A33D-22DEACB96B06.jpeg

0BD5E780-4E4A-42F3-BA0A-5DED22FC6A9F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy pedał hamulca to za słabe podciśnienie z pompy tandemowej lub jakaś nieszczelność w instalacji podciśnienia . Nie wiem jak w passacie ale w moim touranie  z tym silnikiem podciśnienie uruchamia też EGR i sztangę turbiny więc brak lub zbyt małe podciśnienie ma wpływ na kluczowe elementy silnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egr widzę jest sterowany elektrycznie tylko turbina jest na podciśnienie dzisiaj postaram się sprawdzić czy nie ma gdzieś nieszczelności na wężykach. Macie jakieś sposoby na sprawdzenie tego? Kiedyś ściągałem wężyk i dmuchalem do niego jak nie szło czyli wszystko ok a jak powietrze uchodziło to nieszczelność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może króciec od pompy vacum się wyrobił. Częsty przypadek w autach z silnikiem 1.9TDI wzdłużnie, ale jak widać w poprzecznych też się zdarza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nakręcę filmik jak u mnie kruciec lata. Wydaje mnie się ze mam ok bo jest tylko minimalnie luźny jakby na uszczelce w środku się ruszał. Dziwne jest to ze auto czasami jedzie aż miło na 5 od 90-140 to ciągnie jak głupi a później jakby nie miał z 15koni i zero błędów itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi a mogę zamontować pompę z boscha o numerach 038145209M bo mogę taka mieć sprawna za pare złoty z golfa 5 1.9 tdi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesyłam krótki filmik jaki mam luz na kroccu. Myślicie ze to od tego są moje problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności