Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-elm327-bluetooth-z-pl-odb2-7789669244

To w ogóle działa?  Tak z czystej ciekawości, nie kosztuje majątku, postanowiłem przetestować takie cudo(nie z tej konkretnej aukcji). I co mnie zaskoczyło. Smartfon po Bluetooth niby widzi to urządzenie, ale za chińskiego boga nie może się z nim połączyć. Testowałem kilkanaście aplikacji ale efekt ten sam i nie ma się czemu specjalnie dziwić skoro urządzenia "widzą się" ale nie mogą połączyć. Bawił się ktoś tym wynalazkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób restart telefonu - częsty przypadek, że BT potrafi się w tego typu sposób zawiesić - albo nie daje się włączyć albo robi cuda nawet ze znanymi i sparowanymi urządzeniami

jakieś opcje połączeń BT w telefonie masz? zmień testowo nazwę swojego urządzenia (np. masz polskie znaki, cyfry czy symbole w opisie, a firmware tego ELM-a tego nie obsłuży itp)

jeśli masz możliwość, to spróbuj sparować się jakimkolwiek innym telefonem/tabletem. Mam u siebie w domu taki ciekawy splot - kontroler x-box, który łączy, paruje się i współpracuje ze wszystkimi testowanymi dotąd sprzętami (laptopy, chińskie tablety), ale z galaxy s7 sparować się nijak nie chce - właśnie na widoczności urządzenia w menu parowania temat się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan a gdzie to podpinasz? Do seata czy paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, na razie do paska, bo cordoba jest chwilowo poza moim zasięgiem, ale jak młody zawita w macierzy to przetestuję. Adam, próbowałem na Galaxy S7 i chińskim androidowym kombajnie w aucie. Efekt ten sam czyli "Androidy" widzą ELMa, ale nie połączą się z nim. Nawiasem mówiąc S7 z kombajnem współpracują ze sobą(i nie tylko ze sobą).

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paskiem to ci w raczej nie zagada. Może tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak bardzo podobny jest ten ELM-klon do prawdziwego ELM327. 

Robiłeś test kompatybilności? 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.elm327identifier

Mam 2 takie chińskie wynalazki i tylko jeden z nich potrafi połączyć się z ECU (apka VAG DPF), ale z tego co wiem to obsługuje tylko sterowniki w standardzie UDS. Poza tym niewielka z niego pociecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na wstępie, niewielka strata. Nawet chciałem odesłać sprzedawcy, ale koszt wysyłki przekraczał wartość tej wtyczki. No cóż, mogę teraz zrobić sobie ładny niebieski brelok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności