Skocz do zawartości
kac222

rozrząd passat 1.8 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze u mnie tez dochodzą dziwne dźwięki na wolnych obrotach,taki "łańcuchowy klekot-dzwonienie" ale dość cichy.Czy może to być właśnie ten łańcuszek?

Jaki może być koszt części i wymiany takowego?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze u mnie tez dochodzą dziwne dźwięki na wolnych obrotach,taki "łańcuchowy klekot-dzwonienie" ale dość cichy.Czy może to być właśnie ten łańcuszek?

Jaki może być koszt części i wymiany takowego?

Z góry dzięki za odpowiedź!

 

Ja się właśnie przymierzam do wymiany napinacza i łańcucha. Koszt około 500zl bo w AEB i APU napinacz to tylko spreżyna i ślizgacze. Taki lekki klekot obiawia się zużytymi ślizgaczami właśnie a łańcuch przy okazji możnaby wymienić [ chociaż szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to bo gdyby nie łańcuch wymiana napinacza trwałaby max godzine a tak trzeba będzie odkręcać obydwa wałki rozrządu, czyli + 1h].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie przymierzam do wymiany napinacza i łańcucha. Koszt około 500zl bo w AEB i APU napinacz to tylko spreżyna i ślizgacze. Taki lekki klekot obiawia się zużytymi ślizgaczami właśnie a łańcuch przy okazji możnaby wymienić [ chociaż szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to bo gdyby nie łańcuch wymiana napinacza trwałaby max godzine a tak trzeba będzie odkręcać obydwa wałki rozrządu, czyli + 1h].

 

Dzięki,trochę mi to wyjaśnia...będę musiał się koło tej sprawy zakręcić.Powiedz proszę czy priorytet takiej wymiany jest wysoki,czy mogę się jeszcze nieco poturlać?Mam obecnie zrobione 203 tys. kilometrów.

Pozdrowienia dla ziomka na obczyźnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrobiłem około 5 tyś mil z tym klekotem, ale już niebawem wybieram się na remap ecu, także chcę tą sprawę uregulować. Nie wiem ile można się z tym bujać. Klekot wysępuje dlatego, że w ślizgaczach tworzą się takie jakby koleiny, i wewnętrzne części łańcucha - te "łączki" trą o ślizgacz co po prostu może doprowadzić do pęknięcia łańcucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo sie dzieje przebieg 137 tys.

Mysle nad wymianą ile może kosztować komplet właśnie wymiany tego napinacza i łańcuszka? Silnik AEB wiec tańszy bo zmiennych faz rozrządu nie ma.

Czy wogóle trudno sie go wymienia? Bo wiadomo tak jak z rozrządem mozna cos przestawic i moze byc problem bez lepszych narzędzi A jak jest właśnie z wymiana tego łańcuszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo sie dzieje przebieg 137 tys.

Mysle nad wymianą ile może kosztować komplet właśnie wymiany tego napinacza i łańcuszka? Silnik AEB wiec tańszy bo zmiennych faz rozrządu nie ma.

Czy wogóle trudno sie go wymienia? Bo wiadomo tak jak z rozrządem mozna cos przestawic i moze byc problem bez lepszych narzędzi A jak jest właśnie z wymiana tego łańcuszka?

 

Szczerze to sam chciał bym wiedzieć!A Ty masz zamiar sam atakować temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany napinacza to z uzadzeniem VAG3366 ktore dostajesz z nowym napinaczem nie jest trudno wymienic poniewarz zdejmujesz uzadzenie z nowego napinacza sciskasz stary odkręcasz sruby i wyjmujesz potem na nowo sciskasz nowy i wkladasz na miejsce. Trzeba uwarzac zeby nie ulamac tych trzpieni ktore blokuja prowadnice lancucha przed przekreceniem sie ( ja bez vag3366 jedna ulamalem i musialem spawac u fachowca) oraz zeby wyjac to musialem zwalic walki.

A co do wymiany lancucha jakos nie ogarnialem tematu zeby zobaczyc jak wyjac lancuch bez zdejmowania walków.

Ps. jak wmieniasz napinacz to warto wymienic uszczelke pod nim.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

A przy jakim przebiegu wymieniałeś ten napinacz??

Jak się objawiał jego defekt???

No i czy po wymianie nastąpiła wyraźna poprawa???

A i jeszcze ile to kosztuje są tylko orginał czy zamienniki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek

A przy jakim przebiegu wymieniałeś ten napinacz??

Jak się objawiał jego defekt???

No i czy po wymianie nastąpiła wyraźna poprawa???

A i jeszcze ile to kosztuje są tylko orginał czy zamienniki???

 

ja go nie chcialem wymienic tylko wymienic uszczelke pod nim bo cieklo z pod niego.

 

Co do kosztów to nie pytaj :-) 2100 zl za orginal w ASO i jezeli sie dowiesz jaka firma robi dla VW napinacze czy FEBI czy inna to podrubk FEBI kosztuje 600 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koszt piękny za taki interesik

Ciekawe czy to za 600 zł warto zakładać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy to za 600 zł warto zakładać

 

Tak jak napisalem post wyzej jak sie dowiesz czy orginaly robi firma FEBI dla VW to warto.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gdzieś czytałem, że można zmienić same ślizgi na napinaczu. Czy ktoś próbował cos takiego robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...oraz zeby wyjac to musialem zwalic walki.

 

...rozumiem, ze tylko z powodu spawania? Czy trzeba wyciagac ktorykolwiek z walkow do wymiany samego napinacza?

 

Czy mozna wyjac sam napinacz w AEB/APU bez odkrecania walkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...rozumiem, ze tylko z powodu spawania? Czy trzeba wyciagac ktorykolwiek z walkow do wymiany samego napinacza?

 

Tak do samego spawania ale bez uzadzenia VAG3366 latwiej zdjac walki niz robic swoje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to REWELKA...!Bardzo pozytywnie nastrajające cenki!

A co powiecie o tym:

http://www.allegro.pl/item584815042_audi_passat_napinacz_lancucha_rozrzadu_1_8_20v.html

Warto czy niekoniecznie?Z czystej ciekawości pytam.

A przy okazji taki łańcuszek:

http://www.allegro.pl/item580348514_lancuch_rozrzadu_audi_vw_seat_nowy_oryg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tu jest bardziej znana mi firma i raczej nowka w porownaniu do tamtego i przede wszystkim masz vag3366 ktory bardzo ulatwi i pomoze http://www.allegro.pl/item596466819_napinacz_lancucha_rozrzadu_audi_vw_seat_skoda.html a co do lancucha nie mam pojecia wiem ze orginal kosztuje 250 zl w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudek

ale te napinacze do AWT nie podejdą

Czy można zakładać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brudek

ale te napinacze do AWT nie podejdą

Czy można zakładać???

 

NIe poniewaz nasze maja jeszcze podlaczenie elektroniczne. Na foto do naszego ma numer 5 a ruznice miedzy 4 widac.

napinacz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa:(:(

Ale na tym rysunku bardzo podobne tylko tą bańką się różnią może by jakoś przełożył to bańkę do nowego bez tej elektromiki;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sciągłem pokrywe zaworów i ku mojemu zdziwieniu po obejrzeniu tego łańcucha rozrządu nie ma czego sie doczepić. Na moje oko nie ma luzów próbowałem go szarpnąć jest dość sztywny na napinaczu niewidać zadnych wytarć itd. A jednak brzęczy co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności