Skocz do zawartości
kac222

rozrząd passat 1.8 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

silnik AWT

 

ALLE 180.000 km

zahnriemen und zahnriemenspannrolle für nockenwellenantrieb ersetzen (nur 4 zyl. 5 ventiler benzinmotoren)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

Pierwsza wymiana po 120 000 km a następne po 70 000km.Ja również kupiłem z Niemiec z przebiegiem 120 000 i nie był wymieniany pasek od nowości.Powiem Ci że jeżeli nie był wymieniany pasek to będziesz musiał kupić jeszcze napinacz hydrauliczny bo były jakieś modyfikacje.A co do oleju to zalej półsyntetyka dla pewności np mobil super s 10W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8T AEB gwoli ciekawostki.

 

Wymiana paska rozrządu, rolek, napinacz, pasek alternatora, wspomagania, wymiana oleju Castrol półsyntetyk, filtrów kabinowego, oleju, powietrza, ogólny przegląd auta na macanego ;)

Wszystkie materiały + robota.

 

Koszt 1200 zł z fakturą VAT.

Warszawa Ul. Modlińska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

kolega doc ma racje...jak już ściągać przód to wymieniać paski wielorowkowe..tylko trochę drogi ten cennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega doc ma racje...jak już ściągać przód to wymieniać paski wielorowkowe..tylko trochę drogi ten cennik

Niestety sama robota 350 zł :( do tego części, olej, pierdoły i tak to wygląda. Myślę, że to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent w oficjalnych materiałach zaleca wymianę paska rozrządu co 180 000 km to bierze za to odpowiedzialność i raczej nie jest skłonny do ryzykowania renomy (raczej dobrej) swoich produktów. Mój Helmut ma na razie 120 000 km i zamierzam mu wymienić pasek co najwyżej jeden przegląd wcześniej tj ok 165 000 km.

 

Moim zdaniem wymiana paska po połowie przewidzianego czasokresu eksploatacji (90 000 km) to zbytnia zapobiegliwość, na której korzystają głównie serwisy. Oczywiście podstawa to pełna wiedza nt autentycznego przebiegu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nie wiem jak zaleca producent ale wg wpisów serwisowych u mnie byl do wymiany pasek przy 200 tys. wymieniłem tez wszytkie paski napinacze oraz łańuch i hydrauliczny napinacz (niepotrzebnie) za wszytko wyszło jakies 1700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzeslu

witam rozrzad sobie zmien i to jak najszybciej a jesli chodzi o turbine to mogla byc zmieniana i mego kolegi w octavi zmieniana była po 45tys.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro producent w oficjalnych materiałach zaleca wymianę paska rozrządu co 180 000 km to bierze za to odpowiedzialność i raczej nie jest skłonny do ryzykowania renomy (raczej dobrej) swoich produktów

 

nie znam właścicieli 1.8T, któremu by się pasek rozrządu zerwał, ale nie znam też takich, którzy przeciągnęliby wymianę choćby i do 100kkm... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek pisz mi tu, jakie podzespoły włożyć w ramach wymiany rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol27

 

06B 109 119F - pasek zębaty z=150

06B 109 243E - rolka napinająca

06B 109 477A - napinacz paska wielorowkowego ( z rolką odwracającą)

06A 121 012 - pompa wody z uszczelką.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam właścicieli 1.8T, któremu by się pasek rozrządu zerwał, ale nie znam też takich, którzy przeciągnęliby wymianę choćby i do 100kkm... ;)

 

Hmm...

obecnie mam 131k km - wózek od początku był serwisowany w Auto VIVA - tam do stanu 125k km nie wymieniali rozrządu - dodam, że mam wszystkie faktury od początku użytkowania... silnik 1.8T AWT

 

Właśnie kompletuje rozrząd - zostały mi do kupienia - paski alternatora, klimy i ewentualnie napinacze tych 2ch pasków - macie jakieś sprawdzone firmy, allegrowiczów itp... gdzie bez stresu zakupię dobre podzespoły w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w książce serwisowej jest napisane: w silnikach benzynowych 1,8dm /ADR,ANB,APU,ARG/ do modelu 1999(X),wymieniamy rozrząd co 120 tys km. W silniku benzynowym 1,8 (APT) oraz w silnikach benzynowych 1,8 od modelu 2000(Y) wymieniamy rozrząd co 180 tys km.!!!

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz gdzies wczesniej pisalem - wymienilem teraz - przy 131k km (silnik 1.8T AWT). Pasek rozrzadu - stan b. dobry, napinacze - stan b. dobry. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to stan pasków alternatora i klimy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem pare dni temu paska 1,8T AWT

Przymierzam się do wymiany rozrządu i jak czytam forum to się gubię bo jedni wymieniają pasek, inni łańcuszek to jak to co tam wreszcie jest ???

A może jest i to i to

Może mi to ktoś dokładnie wyjaśnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kupiłem pare dni temu paska 1,8T AWT

Przymierzam się do wymiany rozrządu i jak czytam forum to się gubię bo jedni wymieniają pasek, inni łańcuszek to jak to co tam wreszcie jest ???

A może jest i to i to

Może mi to ktoś dokładnie wyjaśnić??

 

Jest pasek rozrządu, który napędza m.in jeden z wałków rozrządu. Drugi wałek rozrządu napędzany jest łańcuszkiem pod pokrywą zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja osobiście zmieniałem ostatnio kompletny rozrząd w moim samochodzie i na 100% był tam PASEK!Szczerze mówiąc nie słyszałem o łańcuszkach w B5,ale przyznam ,że wczesniejszych postów nie czytałem....

Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

 

Jest pasek rozrządu, który napędza m.in jeden z wałków rozrządu. Drugi wałek rozrządu napędzany jest łańcuszkiem pod pokrywą zaworów.

 

Dzięki również,bo to mi wiele wyjaśnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pasek rozrządu, który napędza m.in jeden z wałków rozrządu. Drugi wałek rozrządu napędzany jest łańcuszkiem pod pokrywą zaworów.

 

Aha

Czy ten łańcuszek jest po przeciwnej stronie paska czyli w części silnika od strony kabiny??

coś mi chyba tam szura może to ten łańcuszek??

I jeszcze jedno czy ten łańcuszek się wymienia tak jak pasek po jakimś przebiegu??

I czytałem o jakimś drogim napinaczu łańcuszka co z nim??

Edytowane przez robert1407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten łańcuszek jest po przeciwnej stronie paska czyli w części silnika od strony kabiny??

 

Tak

 

I jeszcze jedno czy ten łańcuszek się wymienia tak jak pasek po jakimś przebiegu??

I czytałem o jakimś drogim napinaczu łańcuszka co z nim??

 

Nie jestem powien, po jakim czasie powinno sie wymieniać łańcuch, ale chyba coś około 200 tys km. Napinacz w AWT prędzej pada niż sam łańcuch, jest drogi, bo masz zmienne fazy rozrządu. Ocene jego stanu pozostawiłbym mechanikowi. Wymiana tego napinacza nie powinna być jednak tak częsta jak paska rozrządu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artur za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności