Skocz do zawartości
kac222

rozrząd passat 1.8 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Nabij odpowiedniego torxa. Jak nie to przyspawaj klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pobilalem juz w łepek sruby i nic,bede probowal jeszcze bic moze puszcza te dwie,a ta obrobiona jak odkrecic?młotek i ostry srubowkret z metalowym pobijakiem ?

 

Jeśli masz możliwość to przyspawaj inną śrubę i dopiero odkręcaj. Nie próbuj w taki sposób jak napisałeś bo tyko zaszkodzisz.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o przyspawaniu,tylko ze mam spawarke elektryczna.taka raczej troche nie bardzo moze simerink uszkodzic od temperatury.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś sobie z tymi śrubami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK ,poradzilem sobie,skorzystalem z podpowiedzi kolegi DARTROOM na bilem torxa i poszły wczesniej tez popukałem.Rozrzad wymieniony wszysstko gra.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz go w lpg?

Edytowane przez jofa-j1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj męczyłem się aż trzy godziny z wymianą rozrządu w moim 1,8t. W grudniu zaczeło mi tam coś hałasować i dopiero znalazłem czas. Pompa wody zaczeła przeciekać jak i pojawił sie luz na ośce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pani w Volkswagen Plichta - Autoryzowany Salon i Serwis powiedziala ze rozrzad co 210tkm natomiast pan z Serwis volkswagen Gdańsk - Fota Groblewski ze co 180tkm i co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w książce od passata 1.8T 2001 (AWT) jest napisane co 180tk, czyli w twoim też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te przebiegi tycza sie oryginalnych rozrzadow czy tych ktore my montujemy tak samo czyli ina snr itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ze wszystkim w każdej branży. Jak trzymasz się markowych produktów, to i jakość będzie inna niż jakiegoś najtańszego badziewia. Przecież VW sam nie produkuje rozrządu dla siebie samemu tylko robi to jakaś firma w łańcuchu dostawczym.

Zaleca się jednakże, zwłaszcza już po wymianie nie dociągać to tych maksymalnych przebiegów a zmienić 10-20% wcześniej, czyli w okolicy 150k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te przebiegi tycza sie oryginalnych rozrzadow czy tych ktore my montujemy tak samo czyli ina snr itp?

Jak najbardziej dotyczy oryginalnych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej dotyczy oryginalnych zestawów.

Ja zrobiłem 100 tyś i zmieniam, do tego łożyska kół przednich wraz z przegubami, opony i siatka wydechu....żal nie powiem co ściska jak myślę ile zapłacę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem 100 tyś i zmieniam, do tego łożyska kół przednich wraz z przegubami, opony i siatka wydechu....żal nie powiem co ściska jak myślę ile zapłacę:)

 

Jeśli do rozrządu doliczę części o których wspominasz to dwa tysiące może Cię to wszystko wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy przy wymianie trzeba wymieniać ten napinacz hydrauliczny

Moze być taki zestaw ??

http://allegro.pl/rozrzad-gates-vw-passat-skoda-superb-1-8-t-96-08-i6701364751.html

Czy lepiej taki z nowym typem a wywalić hydrauliczny ??

http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-audi-a6-1-8t-kod-silnika-awt-i6686538201.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że pytanie się pojawia z uwagi na koszty. Mój "zaufany" mechanik za zestaw na hydraulicznym napinaczu (ale bez niego w zestawie) życzył sobie ok. 400PLN. Z napinaczem wiadomo cena robi się już znaczna. Zestaw "wykastrowany" bez napinacza hydraulicznego odrzuciłem, bo ostatecznie wybrałem zestaw u sprawdzonego sprzedawcy z naszego forum (elemenateur) a cena za całość wyszła ca 480pln. (elementy sygnowane NTN, pompa wody HEPU, pasek Conti) . Wymieniłem sam dzięki wątkowi w dziale warsztat. Zrobisz jak uważasz.

PS. zakupy na Allegro tylko u sprzedawcy, którego znasz, bardzo łatwo o "fejka" niestety...

Edytowane przez cardriveros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe brał w swoim sklepie stacjonarnym , od lat biorę tam oleje , pasy itp. Pas CONTI z góry odrzucam w dwóch autach w tamtym roku założone i są bardzo głośne , dopiero po jakiś 15 tyś pasek Conti sie dociera i staje sie cichy (napięcie pasa najbardziej ok sprawdzane dwa razy. )

Zastanawiam się i dlatego pytam bo jeśli na napinaczu mechanicznym jest ok to po co mam wyrzucać kasę , podobno nawet serwisy zalecają zastąpienie hydraulika mechanicznym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh słuchać się nie chce... Czy to stary czy to nowy w AWT napinanie paska odbywa się tylko i wyłącznie rolką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2017 o 11:39, Grucha... napisał:

Czy to stary czy to nowy w AWT napinanie paska odbywa się tylko i wyłącznie rolką.

To do czego jest napinacz hydro na rolce prowadzącej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności