Skocz do zawartości
kac222

rozrząd passat 1.8 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,proszę o pomoc bo nie wiem przy jakim przebiegu wymienia się rozrząd w 1.8 turbo i jaki olej przy przebiegu 90000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kac222, co 90 tysięcy.

 

Jeśli masz 90 tysięcy przejechane, to zmieniaj jak najszybciej - w 9 letnim aucie musowo wymienić ile by nie miał przejechane.

 

A olej? Jaki miałby być powód do zmiany? Jeździsz na syntetyku, jak do tej pory... wsjo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem jaki olej bo dopiero kupilem ten samochod w Niemczech,jest kartka ale nie zaznaczony symbol oleju,mam papiery z serwisu i nic nie pisze ani o pasku ani o oleju,ale dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze było by jak byś się dowiedział jaki był wcześniej zalewany olej i zalał taki sam. Mieszanie oleju lub zalanie niewłaściwego może się odbić różnymi późniejszymi dolegliwościami.

 

Jeśli kupiłeś niedawno pojazd to bardzo dokładnie go sobie obejrzyj, można by powiedzieć że jeśli chcesz pojeździć bezawaryjnie przez parę lat to może to zabrzmi głupio ale poczytaj trochę tematy z działu 3B i 3BG. Jest tu opisany cały passat w częściach pierwszych łącznie ze zdjęciami i sposobami naprawy/diagnostyki wykrywania niesprawności. Również dział Diagnostyka VAG Powinien Cię zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poczytam,dzięki :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,nie wiem czy to prawda ale w książce pt. Sam naprawiam Vw Passat b5,jest napisane że wymiana rozrządu w silniku 1.8 turbo powinna nastąpić po przejechaniu 120000 km,ale moze ktoś powie czy wierzyć tej książce :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz adrenalinki to zmieniaj co 120.

Przecież marecek napisal Ci co 90 i tego się trzymaj. To dla Twego dobra i zasobności portfela.

 

PS. W końcu widzę kogoś z takim silnikiem jak mój (ANB). :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Rozrząd co 90000 km.

Na rozrządzie się nie oszczędza. Jak strzeli to masz w plecy min. 3000 zł

Olej 5W50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzięki za rady,napewno zmienię,a czy te silniki są ok,bo w tym co ja kupiłem to przy 70000 km była wymieniona turbina,tak jest napisane w papierach z serwisu i nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Jak kupiłeś auto, to nie pytaj kiedy wymienić rozrząd. JUŻ !!!

W odkupionym aucie pasek i olej wymienia się automatycznie, nwet jak na liczniku jest 5000 km. Zwłaszcza, że Twój 9 letni Passat ma coś mało kilometrów, podajrzanie mało.

 

A turbiną się nie martw skoro masz prawie nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go kupiłem od pierwszej właścicielki w Niemczech,a na przebieg są dokumenty :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej książce obsługi (wydanej przez VW) napisali, że powinienem wymienić po 180000 :niepewny:

Jest na forum twardziel który tyle przejechał bez wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w takiej, tej która jest dodawana do nowego samochodu. Jest tam też napisane, że dopiero przy przeglądzie po 90000km należy sprawdzić stan paska rozrządu. Może się więc zdarzyć, że kupimy serwisowanego passata 1.8T z przebiegiem 170000km z fabrycznym, od nowości nie wymienianym rozrządem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam teraz mam 13000 ale prawdopodobnie go "odchudzili" o ok 60000 km. Sprawdzałem w serwisie skody to 125k km miał w czerwcu 2005 r. i do tego momentu był serwisowany a pasek zozrządu nie był wymieniany. Więc ma 180 000 i jadę wynienić. Cała przyjemność to ok 1100 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny są mniej więcej takie: ramie napinające pasek (265zł), pasek rozrządu (84zł), koło prowadzące paska (79zł), koło napinacza paska (201zł), + diagnostyka komputerowa (80zł) + robocizna (350zł). ja robiłem rozrząd przy 121 tys. km.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elektryk380

Ja swojego Passata 1.8T 20V (ANB) kupiłem w niemczech poprzez znajomego mechanika- dobrego znajomego z mojej miejscowości. Więc raczej mnię nie oszukiwał. Powiedział mi że powinienem rozrząd wymienić przy140000 a mam teraz 107000. Auto miało stłuczkę tuż po wyjeździe z ASO więc chyba do tych 140000 nie będę nic ruszał. Idę spać bo mnie żona goni do spania. :P

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walszar

PASSEK 1.8 T-150 KM,SILNIK AWT..WYMIANA PASKA ROZRZĄDU PRZY STANIE 180 TYŚ KILOMETRÓW

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik twierdzi że można co 120 tys., ale lepiej nie czekać dłużej tylko wymieniac co 90 tys. km.

Mój silnik to 1.8T APU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności