Skocz do zawartości
Karolka85

Problem przy odpalaniu dymi na biało przez chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałam całe forum i nie znalazłem rozwiązanie na swój problem dlatego zakładam nowy temat ?

Jeśli jeżdżę samochodem codziennie to rano przy odpaleniu nie puszcza ani dymka.Natomiast jeśli autko postoi 2 dni to po odpaleniu przez około 10 sekund dymi na biało mocno.byłam dzisiaj sprawdzić ponownie pompa jest ustawiona dobrze świece żarowe wszystkie grzeją co prawda mechanik powiedział że dopiero świece grzeją poniżej 6 stopni. Układ świec zarowych został sprawdzony na komputerze i nic niepokojącego nie ma. Samochód podczas normalnej eksploatacji praktycznie w ogóle nie dymi nawet z pedałem w podłodze, od wymiany do wymiany co 10 000 ubywa może z 3 mm na bagnecie. Dodam że był wymieniany rozrząd u fachowca który się zna na robocie i pompa jest ustawiona dobrze.

kolega mi dzisiaj mówił że miał w innym dieslu 2 tygodnie temu jak było ciepło problem taki sam jak ja po wymianie świec żarowych problem znikł.głupieje że już czy te świece się faktycznie u mnie nie załączają.

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Edytowane przez Karolka85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płynu chłodzącego nie ubywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 05:21, zibi1961 napisał:

A płynu chłodzącego nie ubywa?

Nic a nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chłodno wieczorami na dworze i woda się skrapla do układu paliwowego ? U nie występowało to zimą chwilę kopcił na biało ale po chwili ok , teraz problem nie występuje bo u mnie ciepło wieczorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam zregenerowane wszystkie wtryski są jak nowe i ustawioną pompę wtryskową ręcznie przez fachowca było ponoć rozlegulowana.Natomiast zdarza się jeszcze że zadymił na biało ale już mechanik nie ma pomysłu wszystko jest ok.Dodam że przed wymianą rozrządu nigdy nie dymił...ma.ktos jeszcze jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności