Skocz do zawartości
Bubasny

B7 2.0 TDI dlaczego pali coraz więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu dodam że przekopałem kilka stron w wyszukiwarce i nie znalazłem odpowiedzi, co nie znaczy że jej nie ma. 

Ale do sedna, auto kupiłem w 2016 r, rocznik 2012, silnik 2.0 TDI, na początku mojej przygody z nim na pełnym baku robiłem bez problemu ponad 1000 km, średnie spalanie w normalnym cyklu mieszanym było ok 5.5L, 6L, obecnie po 4 latach użytkowania na pełnym baku niecałe 900, spalanie ciężko zbić poniżej 7L, nawet jadąc na tempomacie. Dodam że auto serwisuje w autoryzowanym serwisie VW, był dwa miesiące temu, przegląd zrobili, niby wszystko ok. Zdaje sobie sprawę że te komputery przekłamują troszeczkę, ale zastanawiam się skąd tak wielkie różnice? Jeżeli jesteście wstanie coś doradzić lub pomóc, będę wdzięczny. Jeżeli temat gdzieś jest, a nie zauważyłem to przepraszam, spam nie był moim celem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robiłeś czegoś z rozrządem? Mi po wymianie rozrządu warsztat  ustawił kąt wyprzedzenia wtrysku na 0,00(wcześniej było -2,9)spalanie na liczniku wzrosło o ponad litr. Po przeliczeniu tankowania(2x) okazało się, że to komputer pokładowy zakłamuje wskazania. Skorygowałem i teraz różnica pomiędzy"dystrybutorem", a komputerem wynosi ok 0,1 l/100 km. Spalanie wynosi(zależnie od nogi) miasto ok. 6,5 - 7,5 l/100, trasa 5 - 5,5 l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd dopiero będę wymieniać za ok 2 lata, mogą być winne wtryski? Jeśli któryś nie działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VCDS i sprawdź korekcje dawek paliwa – grupa 013(po zsumowaniu powinno być "0") i BIPy – grupa 023(im bliżej "0" tym lepiej, przy czym wynik do +/-30 przyjmuje się jeszcze za prawidłowy). Wszelkiego rodzaju diagnostyki silnika rób po rozgrzaniu silnika. Przynajmniej będziesz miał jakiś pogląd na stan wtrysków.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja oprogramowania jaka miała miejsce po tej aferze może mieć taki wpływ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności