Skocz do zawartości
Tusio1911

Problem ze skrzynią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego problem. Otóż posiadam Passata b5 fl 2001 tiptronic i problem polega na braku wyświetlania położenia drążku biegu. Podświetla mi P, 4 i 2 na N i D nie podświetla a na R i 3 wchodzi w tryb awaryjny. Są momenty, że gdy załapie N i D to wtedy skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny i śmiga normalnie. Gdy włączę D i nie podświetla to nie zmienia na drugi bieg, gdy włączę 4 to zmienia normalnie i jak wrócę na D to zmienia biegi nawet jak nie podświetla, ale tylko do 4 i nie chce wbić 5 biegu. Sterownik wyciągnięty i wymieniłem 3 kable, bo były zaśniedziałe ale problem nie znika. Pozycjoner wymieniłem i kawałek kabli do pozycjonera bo były przetarte. Gdzy podpinam pod kompa to ciągle wyskakuje 

17090 czujnik danych skrzyni biegów (F125): nieprawidłowa informacja: P0706-tryb przerywany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony na nowy

Po głębszym sprawdzeniu okazało się, że kabel ziolony w czerwony pasek który idzie ze sterownika do kostki koło pasażera i do pozycjonera przez cały samochód (tam są 3 kabelki, jeszcze  oprócz zielonego chyba dwa fioletowe które są rodzielone) był czarny aż do ściany grodziowej. Został wymieniony aż do kostki pozycjonera i po skasowaniu błędów wyszło 

18169 ZAWÓR MAGNETYCZNY BLOKADY DRĄŻKA WYBORU-nieprawidłowa funkcja 

Podejrzewam, że jeszcze jakieś się piny stykają lub jest gdzieś jeszcze zwarcie, bo po wymianie D narazie świeci, a N czasami mruga. Zobaczę po jakiejś jeździe. 

Ale ogólnie głównym problemem póki co były te 3 kabelki od sterownika bo jeśli jest woda od strony pasażera, to one gniją gdyż są złączone taśmą bez żadnych zabezpieczeń. Zobaczę co będzie wychodzić dalej. Mam nadzieję, że to jakiś pin się styka bo ogólnie jest masakra z tym już. 

A odnośnie pozycjonera i sterownika, ma ktoś schemat kabli który za co odpowiada? 

 

Tak wyglądały te 3 kabelki 

 

IMG_20200504_162103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności