Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie znacie modele radioodtwarzaczy 4x100W? Bo szukam ale na allegro np. nie da się zaznaczyć 4x100W a nie każdy w tytule opisuje moc i szukajka nie pokazuje wielu modeli które pewnie dysponują takimi parametrami. Mam do wydania około 600zł.

Jedyne radio na razie jakie poznałem to Sony DSX-GS80 - co o nim myślicie?

Dziękuję z góry za pomoc ;-)

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MHV 280FD w stanie idealnym z idealną historią ? Pisz priv jak jesteś zainteresowany

 

EDIT: wzmacniazc odpada? Za 300 - 400zł kupisz bdb używkę a reszta zostanie na kable i akcesoria.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wzmak odpada bo nie chce mi się bawić w całe te przeróbki, ciągnąć druta :D itp. poza tym radio fabryczne chyba nie daje dosyć dobrego dźwięku, chcę kupić coś co wyda z siebie lepiej brzmiące odgłosy hehe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wzmacniacza w pasku to prosta sprawa. Nigdzie nie napotyka się żadnych trudności. Zastanów się.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, za dużo zabawy jak dla mnie, jestem zbyt leniwy na to :D z drugiej strony Gamma V posiada wyjście na wzmacniacz? czy jak to się robi żeby podpiąć głośniki? kiedyś podpinałem subwoofer to wiem że trzeba było podpiąć kabelki RCA, ale to było wyjscie na subwoofer, a z głośnikami jak to wygląda? kabelki wychodzące z radia do poszczególnych głośników ucinam po drodze i wpinam je do wzmacniacza 4 kanałowego a z drugiej strony wpinam owe kabelki prowadzące do głośników spowrotem do wzmacniacza i załatwione?

Edit: Gdybym się jednak zdecydował to jaki wzmacniacz z takich tańszych mógł bym kupić pod 4 głośniki Audio System M165 Evo? O następujących parametrach na parę:

Moc max: 2 x 130W

Moc rms: 2 x 90W

Impedancja 3 Ohm

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio też do wymiany bo jakościowo grające radio to podstawa.

 

Podłączenie to tak na szybko

- Wzmacniacz prosto do akumulatora

- Głośniki do wzmacniacza

- Radio do wzmacniacza.

 

Wszystko odzielnymi torami aby nie zakłocało siebie.   Lewym progiem i prawym progiem.

Wszystko prowadzisz na nowych przewodach, nic tam nie ucinasz starego tylko zostawiasz odłączone.

 

Jaki wzmacniacz to do specjalistów na forach albo grupach car audio pytaj. Nawet i za 200zł można kupić lux jednostkę, więc styka kasa na radio, wzmak, kable.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też tak myślę że trzeba radio wymienić, więc zacznę od wymiany radia, jeżeli będę czuć niedosyt akustyczny, będę myślał o wzmaku.

Więc póki co, czekam na jakieś podpowiedzi dotyczące radii 4x100W

?

EDIT:

Co to oznacza? (opis z DSX-GS80):

Głęboki, czysty dźwięk z mocnego wzmacniacza w całym samochodzie zapewnia opcja 2-ohm Speaker Load1. Takie funkcje jak nawigacja, wysyłanie wiadomości i połączenia telefoniczne są łatwe w użyciu dzięki dopracowanemu interfejsowi i sterowaniu głosowemu.
 

Oraz

Subwoofer nie potrzebuje zewnętrznego wzmacniacza

W przeciwieństwie do typowych radioodtwarzaczy DSX-GS80 ma wzmacniacz o mocy wystarczającej do działania subwoofera i pełnego zestawu głośnikowego, także przednich i tylnych głośników. Selektor obciążenia 2-omowego zapewnia dużą moc bez ryzyka uszkodzenia wzmacniacza lub głośników1.

Czy to znaczy że do tego radia nie mogę mieć podpiętych głośników 4ohm lub 3ohm? Aktualnie w przednich drzwiach mam 3ohm a z tyłu jeszcze fabryczne 4ohm

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie na ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 21:15, Bergol napisał:

Więc póki co, czekam na jakieś podpowiedzi dotyczące radii 4x100W

ale to jakieś marketingowe 100W chyba ;-)

Jak chcesz mieć porządną muzykę, nawet i 50W na kanał x4, to montujesz wzmacniacz 4x50 i wszystko spinasz i stroisz. Producenci radyjek nie bawią się już w końcówki mocy o takich parametrach, bo nikt czegoś takiego nie oczekuje od nich... Poza tym nie bardzo jak te 400 W się ma jak zmieścić fizycznie w obudowie radia...

Bez wzmacniacza możesz sobie conajwyżej zafundować 4x15W, może 20W (spójrz na rozmiar bezpiecznika z tyłu, nie patrz na to co marketingowcy na pudełku napisali, bo sporo jest takich urządzeń, które mają jakąś nietechniczną/niesprecyzowaną moc liczoną w kilowatach, a z tyłu widać bezpiecznik 10A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marecek  A jednak jest kilka modeli z wbudowanym wzmakiem klasy FD lub D o potwierdzonej mocy.  Tylko, że tak jak na typowym radiu jest 4x50W, a w realu jest to15W, tak tutaj jest 4x100W, a rzeczywiście to 45W - i jest to potwierdzone testem. 

 Super opcja dla kogoś kto nie chce wzmaka, a chce dać więcej życia głośnikom. Nie zastąpi to prawdziwego wzmacniacza ale nadal jest super opcją dla kogoś kto nie chce go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, StreamHD napisał:

Super opcja dla kogoś kto nie chce wzmaka, a chce dać więcej życia głośnikom. Nie zastąpi to prawdziwego wzmacniacza ale nadal jest super opcją dla kogoś kto nie chce go mieć.

podeślij linka, aż ciekaw jestem co tam nowego wymyślili ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer MVH 280FD - posiadam, mogę polecić

Sony MEX100BT - człowiek bardzo ogarnięty w car audio miał i chwalił, że nawet potrafi napędzić małego suba.

No i ten Sony DSX-GS80 którego pokazuje kolega wyżej

 

Tyle znam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 19:15, Bergol napisał:

Czy to znaczy że do tego radia nie mogę mieć podpiętych głośników 4ohm lub 3ohm? Aktualnie w przednich drzwiach mam 3ohm a z tyłu jeszcze fabryczne 4ohm

 

Nie, przeciwnie. Niska impedancja w głośnikach jest wyzwaniem dla wzmacniacza. Jeśli obsłuży 2ohm to i wszystkie o wyższej impedancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako absolwent wydziału elektrycznego (który zaliczył miernictwo w pierwszym terminie), nie po raz pierwszy ktoś mi mówi, że oblałem... ale ok. 

17 godzin temu, StreamHD napisał:

Pioneer MVH 280FD - posiadam, mogę polecić

15Amp bezpiecznik z tyłu ...

17 godzin temu, StreamHD napisał:

Sony MEX100BT

w specyfikacji napisali, że wyjście to 100W (nie 4x100W) i to dopiero przy 16V dla sygnału 1kHz

17 godzin temu, StreamHD napisał:

No i ten Sony DSX-GS80 którego pokazuje kolega wyżej

też 15 Amp bezpiecznik z tyłu... :P

Ale ok. Przyjmijmy, że moc mocy nie równa, i tak naprawdę nie chodzi o MOC liczoną w Watach, tylko moc szacowaną przez marketingowca na podstawie fazy księżyca i rozmiaru radiatora ;-) 

Całe szczęście, że marketingowcy wzmacniaczy (monobloków i innych takich "zewnętrznych") czasami jeszcze podają prawdziwe parametry elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalistą nie jestem ale patrząc na wnętrza tych modeli i porównując je ze zwykłymi radiami to jednak konstrukcja jest inna. 

Popatrzyłem sobie też na odzielne wzmacniacze klasy D. Faktycznie potrafią być to malutkie konstrukcje.    Jedno z drugim da się chyba fajnie złączyć po odpowiednim rozplanowaniu. 

 

Mówisz, że 45W RMS jest nie do osiągnięcia w tych radiach? Bo tyle RMSu podają dla nich.

Patrzyłem na testy na YT to dla Sony zmierzyli 42W, a Pioneer 43W.  

 

Ja w instrukcji Pioneera mam nawet zalecenie, żeby ominąć instalację samochodową i podłączyć je prosto pod aku.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej koledzy, kupiłem to radio Sony DSX-GS80. Jestem z radia bardzo zadowolony ale faktycznie, czuję jeszcze niedosyt. W przednich drzwiach mam zamontowany zestaw głośników Audio System M165 EVO 2 i zakupiłem drugi taki sam zestaw w tylne drzwi (bo tam są jeszcze fabryczne - jeden coś tam pierdzi a drugi powiedzmy że gra :D ), ale jeszcze czeka ten zestaw w opakowaniu w szafie, gdy znajdę czas to rozbiorę drzwi i wygłuszę ładnie tak jak zrobiłem to z przodu, zamontuję głośniki. Gdyby jednak się okazało że nadal mnie dźwięk nie zadowala, to jaki wzmacniacz 4 kanałowy byście polecili do tego zestawu? Będę szukał czegoś używanego, niezbyt drogiego. Możecie podać modele? 

Dziękuję i pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to radio ma procesor i możesz dokonywać korekt czasowych dla każdego głośnika i go pozycjonować?

 

EDIT: a dobra, widzę, że jest i to fajnie przez telefon.  Instaluj czym prędzej drugi zestaw i wtedy będziesz miał zabawę, żeby wszytko zestroić abyś miał fajnie poukładany dzwięk. Strasznie mnie kusi, żeby też dać na tył drugi zestaw, ale znowu głośniki 1000, maty z 300, przewody, dystanse, akcesoria kolejne setki... 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak zamontuję to będę się bawił. Powiedzcie mi o co chodzi z tymi korektami czasowymi? Co one dają? I gdzie się to ustawia w tym moim radiu? :D

A i mam pytanie, jak najlepiej podłączyć te kabelki z tweeterów? Bo ja podłączyłem "black + green i grey + purple" i wydaje mi się że zbyt głośno mi grają te gwizdki, żeby słyszeć dobrze bass to muszę podkręcić głośność na 30 w radiu a wtedy już zbyt głośno słyszę sopran, aż uszy więdną :-/ dodaje foto z instrukcji 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1590694387777_6671855833432313999.jpeg

olx_image_2020-05-28_21-13-36.jpg

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bergol napisał:

Powiedzcie mi o co chodzi z tymi korektami czasowymi? Co one dają? I gdzie się to ustawia w tym moim radiu?

 

W menu radia?

Wg instrukcji obsługi?

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te opcje już wszystkie przegrzebałem, w telefonie też mam aplikację do ustawiania tegoż radia, robiłem według instrukcji ale nic tam o czasie nie wyczytałem, a aplikacja jest po angielsku. Nie bardzo wiem która opcja za to odpowiada. Ale dobra, skoro tak, to sobie może sam jakoś do tego dojdę, poczytam jeszcze raz instrukcje na spokojnie, może niedoczytałem czegoś..

Edit:

Czy ta opcja w aplikacji, to ta korekcja czasowa?

Screenshot_20200529_075119.jpg

Edit:

Troszkę sobie poczytałem o tej czasówce i domniemam że te opcje właśnie odpowiadają za to, a w szczególności zakładka "Position" dobrze myślę? ?

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności