Skocz do zawartości
Bergol

Słaby bass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów :)

Mam mały problem, otóż zakupiłem sobie głośniki Audio System M165 Evo, dziś rozebrałem przednie drzwi do gołej blachy, wygłuszyłem od środka (załączam zdjęcie z rozpoczęcia prac). Zamontowałem głośniki i napotkało mnie niemiłe zaskoczenie, okazuje się że fabryczne głośniki w tylnych drzwiach dają lepszy bass niż te Audio Systemy za 500zl :-( o co tu chodzi? Nie jest to spowodowane tym że posiadam fabryczne radio Gamma V? Może być to spowodowane tym że one ma za małą moc? Dodam że membrany ładnie pracują, wychylają się przód i tył bardzo mocno bym powiedział ale bass lichy, gdy daje balans na tył to słychać dość głęboki bass jak na fabryczne głośniki w porównaniu do tych z przodu. Proszę o pomoc ekspertów w tych sprawach, co tu jest nie tak że gra to gorzej niż fabryczna tandeta? 

Edytowano:

Dodam jesteszcze że zauważyłem, gdy słucham po cichu to bassy powiedzmy że są jako takie, gdy zaczynam zgłaśniać coraz bardziej i bardziej, to nagle zaczynają zanikać w pewnym momencie i słyszę bardziej wysokie tony

received_2563384793926328.jpeg

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób, żeby grał sam przód i usiądź z tyłu, czy wtedy jest bas odpowiedni?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, sprawdzę to dziś :) 

Edytowane:

Okej, więc usiadłem z tyłu, dałem balans na przód i zauważyłem że jest gorszy bass niż jak wychylę głowę na przednie siedzenia, gdy mam głowę na przednich siedzeniach i daję ją niżej to lepiej słyszę bass z tych przednich wooferów, ale wiadomo bo gwizdki są na wysokości głowy. Zauważyłem też że gdy dam balans na tył i siadam z tyłu to bass jest słaby, jak wychylam głowę na przednie siedzenia to zaczynam słyszeć dobry bass. Dlaczego tak się dzieje? Tylne głośniki odpowiadają za bass z przodu? 

 

Dodam że to Kombi, ma to coś do tego? 

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się, że przód nie gra w przeciw fazie. Znajdziesz na goglu w sekundę.

Druga sprawa jest taka, że w passacie audio z wooferów się bezsensownie roznosi co właśnie słyszysz.  Wydaje mi się, że pomoże tutaj zrobienie takiego tunelu z grubej gąbki który będzie wypełniał przestrzeń między głośnikiem a maskownicą w boczku i nie pozwalał mu uciec w boczek. 

Ja będę na dniach robił identycznie bo mnie szlag trafia. Zamontowałem Morel Tempo Ultra 602 i wzmak 160W i lipa. Mam audio tylko z przodu i jak siedzę z tyłu to gra pięknie dołem, a jak siedzę z przodu to 70% efektu znika.  Zacznę o tych tuneli, ale jak to nic nie da to wychodzi na to, że z tyłu też trzeba będzie zamontować identyczny komplet.   Nie wiem czy tak w każdym aucie, ale w passacie tak jest.  Basy z przodu słychać tylko z głową przy podłodze lub siedząc z tyłu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te oryginalne kołnierze bo wczoraj musiałem je zdemontować bo nie wchodziły mi na te nowe glosniki, tylko średnica trochę nie pasuje bo oryginalny głośnik ma mniejszą średnicę przy membranie, mogę je trochę o kroić dookoła, właśnie zastanawiało mnie jakie to ma zadanie, myślisz że dlatego dźwięk jest taki kiepski bo nie mam założonych tych kołnierzy? 

Dodaję zdjęcie owych kołnierzy, te pianki mają zastąpić te kołnierze tak? 

Co do przeciw fazy, to mam baterią sprawdzić oba głośniki a potem na kabelkach multimetrem który plus a który minus i oba podpiać według oznaczeń? Bo też coś czytałem ostatnio że wystarczy czasem jeden głośnik podpiąć odwrotnie żeby zaczęły grać lepiej, to prawda? 

Edytowane:

Okej już znalazłem artykuł w którym jest wszystko opisane, już kumam wszystko, jutro jak znajdę czas to sprawdzę to. Tutaj link do artykułu, może komuś pomoże. 

https://audio.com.pl/vademecum/faq/akustyka/18328-na-czym-polega-niesfazowanie-kolumn-i-jaki-jest-tego-wplyw-na-charakter-brzmienia

IMG_20200503_170614.jpg

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No je trzeba wywalić  przy montażu innych głośników. Może one wpływały na to, że dzwięk nie uciekał na boki. Ja może jutro zrobię z pianki coś na ich podobę i zobaczę czy coś się zmieni. U mnie z tyłu bas jest mega, z przodu lipa, może to się jakoś ukierunkuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się domyśliłem o co chodzi z podmianą polaryzacji w jednym głośniku, bo skoro są dwa i w jednym jest źle podpięte to skoro zmienimy polaryzację w którymś z nich to siłą rzeczy, polaryzacja zacznie się zgadzać. 

A co do StreamHD:

No ja mam te kołnierze oryginalne, więc wezmę tylko nożykiem je obetnę dookoła żeby powiększyć średnicę, tak żeby pasownie wszedły na te nowe wooferki i zobaczę jaki będzie efekt. Przede wszystkim sprawdzę tą polaryzację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym! Głośniki swoje brzmienie, a w szczególności niskie tony będą uzyskiwać z czasem grania.  Daj im pograć najpierw z 10 godzin, bo po wyjęciu z pudełka woofery będą grać trochę płytko i pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blachę, do której jest przyczepiony mechanizm szyby też wygłuszyłeś? Od siebie polecam wygłuszyć ją z dwóch stron oraz wygrzej głośniki.

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ketonal23  U mnie w przypadku DLS RS6N różnica była bardzo znacząca bo głośniki na dzieńdobry wręcz żałośnie płytko pukały aż uwierzyć nie mogłem i szukałem gdzie leży problem. To był pierwszy zestaw, który potwierdził u mnie autentyczność tego procesu.

W przypadku Morela było lżej ale też dało się rozponać, że na początku głośnik grał trochę pusto.   Chciał czy nie to głośnik musi pograć te 10 godzin i dopiero będzie wydobywał potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chłopaki jednak miałem fazy pomylone, wpiąłem się w kabelki bo nie chciało mi się wykręcać głośnika i na jednym głośniku membrana się chowała a na drugim wysuwała gdy podpinałem baterię pod kabelki. Jeszcze nie sprawdzałem jak to gra bo właśnie zaczynam składać drzwi, dam znać później ? czy problem się rozwiązał. 

Edytowane:

Kurcze Panowie! Dziękuję za pomoc, bardzo mi pomogliście. Głośniki masują mózg że aż miło, niespodziewałbym się że zmienione bieguny mogą tak wpływać na jakość grania. Przy okazji założyłem te oryginalne kołnierze na te nowe wooferki, nożykiem do tapet ładnie powiększyłem średnicę i pasują jak oryginał :D Temat uważam za rozwiązany ;-)

Edytowane przez Bergol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności