Skocz do zawartości
F_Underwood

Chip tuning bez hamowni w B8 TDI - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

planuję wykonać chip tuning w firmie, która nie posiada na miejscu hamowni. Sprawa dotyczy Passata B8 2.0 TDI (190KM). Do tej pory byłem przekonany ale mój znajomy odradza mi takie działanie. Warto dodać, iż firma w ktorej planuje wykonać modyfikację to sadzać po wielu wpisach jest renomowaną na rynku.

Czy mogę Was prosić o radę czy warto inwestować takie rozwiązanie czy lepiej poszukać Firmy, która dysponuje hamownią.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc,

PJ

Edytowane przez F_Underwood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że żaden renomowany tuner nie podpisze się pod programem bez hamowni. Nie warto w ogóle rozważać takiego wariantu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@F_Underwood a co to za renomowana firma tuningowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak firma robi tego dużo, to bez problemu możesz robić.  Szczególnie jeśli chodzi o VW jest to tak popularna marka że dobry tuner robi program w ciągu kilku minut.   A jak firma znana to pewnie przewaliła już tego dziesiątki, jak nie setki.   Ja nigdy nie robiłem na hamowni i zawsze po 200-300 tysięcy spokojnie wytrzymują.  A robię każde auto już od dobrych ponad dziesięciu lat.  Mam na myśli Diesle , bo w temacie benzyn się nie wypowiem ,bo ostatnia benzyna jaką miałem to był Fiat 126p, kupę lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości zapytam ile KM dochodzi po takim odczipowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie na około 215km i 450nm.

akurat w tych jednostkach jesy mega problem z temperaturą spalin... wyżej to albo wyciskanie soków z turbiny, albo zdjęte limity temperaturowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile człowiek który zrobi program zna się na rzeczy to nie widzę przeszkód. W moim Leonie 2.0TDI CR mam już ponad  200tys km na samym chipie zrobione i żadnych problemów. Co ciekawe po długim czasie od chipa Leon był wrzucony na hamownię w ramach testów co tylko potwierdziło że program był dobrze napisany. Nawet w którymś z wywiadów P. Robert z tune-up mówił że nie jest to narzędzie niezbędne do chipa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Hamownie są potrzebne, żeby się wykresem na forum pochwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, enriquez napisał:

Też tak myślę. Hamownie są potrzebne, żeby się wykresem na forum pochwalic.

 

Ja tam się nie znam, ale zazwyczaj miałem auto hamowane 3-4 razy i po każdym korekta. Nie szkoda sprzętu, skoro można wrzucić jako taki soft i zrobić jedno hamowanie, żeby klientowi dać wykres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez to mozesz soe pochwalil logami dynamicznymi tylko wiekszosc nic z nich nie zrozumie... hamownia i wykresy pokazują jak poszla modyfikacja i czy jest co poprawic.. Mozna bez hamowni ale wtedy ganiasz po ulicy i sprawdzasz... Chyba lepsza i bezpieczniejsza hamownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem robione na hamowni, bo było w pakiecie. Relax. Nie chciałem nikogo urazić, ale uważam, że nie jest to niezbędne. Ale fakt, też mi się pierwszy pomiar nie podobał i to zmienili, ale bez przesady kilka procent w dół czy w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablosik73 temat 1.8 TSI w B8 jest w innym watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności