Skocz do zawartości
Michaltbg78

Odpowietrzanie po wymianie filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze.

Mam pytanie czy po wymianie filtra paliwa w Passacie B7 jest konieczne podpinanie VAG, czy można kręcić rozrusznikiem aż sam sie odpowietrzy?

Pytanie może lakoniczne ale chcę wymienić sam filtr a nie dysponuje VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś po wymianie filtra nie odpalił. Wtedy strzykawką nalałem ropy w przewód zasilający(wlewałem z góry, w sensie wężyk był do góry, aby grawitacyjnie ropa spłynęła w dół do wtryskiwaczy), napełniłem puszkę na filtr paliwem i zagadał. Wprawdzie przez chwilę się krztusił, ale po parunastu sekundach już było OK. Nie wiem czy to prawidłowa metoda, ale mi się udało. Od tego momentu przy wymianie filtra uważam żeby nie wylało się paliwo z wężyka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zawsze zakręci o jeden raz więcej po wymianie filtra. Nigdy nie dolewałem staram się aby jak najwięcej odzyskać ze starego. Może centymetr ubędzie w moim przypadku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapowietrzy to zanim odpalisz silnik , włącz zapłon kilkukrotnie aż pompa paliwa odpowietrzy układ (zaleje ropą braki ) . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie dolewam ropy do filtra i zawsze to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tematów jest dużo ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania - opisy wymiany filtra, zalewanie paliwem czy kręcenie aż załapie, a interesuje mnie sama procedura odpowietrzenia po wymianie filtra. Odpowietrzał ktoś układ paliwowy w 2.0 TDI za pomocą OBD Eleven (najlepiej na systemie iOS bo są różnice w stosunku do androida)?

Podzieli się ktoś samą procedurą po wymianie filtra, czyli którą opcję włączyć, na ile sekund itd., żeby zrobić to tak jak trzeba, zamiast zalewać paliwem filtr po wymianie.

 

Edytowane przez Sthraphreep
dopisanie systemu iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o TDI to prawidłowo powinno sie odpowietrzyć za pomocą komputera. Włączanie stacyjki nic nie daje bo pompka pracuje dopiero jak kreci rozrusznikiem. Takie piłowanie grozi uszkodzeniem pompy CR z powody braku smarowania. Nie od razu ale po czasie pompa może zacząć opilkować. Jest gdzies w Internecie takie opracowanie dotyczące pomp oraz zdjęcia jakie uszkodzenia moze to powodować.

Taka jest procedura. Nie znaczy to że od razu cos zepsujemy. Jesli nie macie kompa to dolejcie chociaz nowej ropy do filtra paliwa aż się przeleje i zakręćcie dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności