Skocz do zawartości
krzysztofdarek@o2.pl

alarm się włącza pod zamknieciu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , moje auto to passat b7 2011r. kombi, silnk CFFB 2.0 tdi CR,140km, dzisiaj po myciu auto(nie wiem czy ma to znaczenie bo auto stało cały dzień otwarte) chciałem zamknąć auto i po zamknięciu auta załączył się alarm. Sprawdziłem szyby,drzwi ,klapy tył,przód i nic. Nacisnąłem przycisk ,który niby wyłącza alarm , zmienił kolor na pomarańczowy,zamknąłem auto ale dalej wyło po chwili. Podłączyłem pod kompa i wyskoczył błąd 01134. Miał ktoś taki problem? Albo jak się zabrać za temat? Pozdrawiam

93875335_606077819989118_4014693157785567232_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wygląda na walniętą syrenkę. Znajduje się w prawym przednim nadkolu. W moim przypadku ten sam błąd objawiał się odwrotnie, czyli syrenka milczała. Po wyjęciu okazało się, że w środku wylała się bateria i "zeżarło" trochę płytki elektronicznej. Poszperaj w guglu i na naszym forum, a znajdziesz opis problemu. Ja wyjąłem syrenką z nadzieją, że kiedyś znajdę trochę chęci i czasu, i teraz bez syrenki zgłasza mi po prostu ten sam błąd. Kilka lat temu kupiłem używaną, ale do chwili obecnej nie znalazłem natchnienia na założenie jej. Na szczęście mam zamontowany osobny system alarmowy. W załączeniu masz opis jak wymienić tą syrenkę.

Wymiana syrenki alarmu B6.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , no będę miał chwile to faktycznie rozbiorę nadkole i sprawdzę ,może gdzieś tam woda wleciała i robi zwarcie i uruchamia syrenkę.

Szkoda ,że mam tylko delphi do diagnozy , bo pewni vcds by pokazał więcej. Przeczytałem tuatj parę postów i gugle ale nic konkretnego nie znalazłem. Ale masz rację zacznę od syrenki. Jak coś będę wiedział więcej to napiszę .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz radę. Tylko zanim zabierzesz się za robotę zorganizuj sobie najpierw sprawną syrenkę żebyś 2x nie musiał zdejmować nadkola. Roboty na 30-60 min. Mi najwięcej problemów sprawiło otwarcie tej puszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Od rana włącza mi się alarm, po zamknięciu auta za średnio pół godziny wyje. Wszystko pozamykane. Ktoś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj bledy potem mozna cos dzialac? 

Najwyrazniej gdzies widzi ze cos otwarte moze czujnik od maski, klapy bagaznika albo ktorys drzwi a moze syrena ma zwarcie (bo fabrycznie jest w dosc kijowym miejscu) wrozenie z fusow... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów alarmu nie było. Jeden tylko szyby pasażera. Gdzie szukać w vcds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w module komfortu, a najlepiej wrzuc log z vcds

Jak to szyby ??

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie nie widac nic od alarmu. Alarm uruchomil sie dzis samoczynnie? Zajrzyj do syreny znajduje sie w prawym nadkolu (patrzac od przodu auta z lewej strony). Dziwne ze bledu nie ma ale moze rozlala sie bateria??

Tutaj masz opis jak ja sprawdzic fizycznie

Ja wymienialem w przeciagu 8 lat juz 2 razy syrene, uzywki po 30pln szukac rocznikowo jak najmlodszej i montowac sprawdzic. Ja swoja z nadkola przenioslem pod maske w okllice lewej lampy, 2 przewody do przedluzenia tylko a woda z odplywu nie leci prosto na syrene ?

Nie pamietam dokladnie jak to bylo u mnie czy bledy wystepowaly ale wiem ze alarm uruchamial sie tez sam bez pwoodu nawet w nocy... po wymianie syreny problem znikal. Masz dodatkowo czujniki dozoru wnetrza i odholowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujników wnętrza czyja nie ma, nigdzie nie widać. Jest zainstalowany jakiś system anti... Nie pamiętam. W kodowaniu go wyłączyłem i narazie spokój. Niestety nic teraz nie rozbiore, dopiero za tydzień będę w domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności