Skocz do zawartości
mek

Silnik grzeje sie na trasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pacjent to Passat 1.9 TDI 115 . Mam dość dziwny objaw a mianowicie samochód grzeje się i to przeważnie w tych  samych miejscach na trasie . wymieniłem już pompę wody dwa razy termostaty ( Sprawdzałem w słoiku czy otwiera się podczas dotowania wody ) Wymieniony zbiornik wyrównawczy wody , dwa razy korek do zbiornika. Wymieniłem chłodnice. I dalej nic. kupiłem płyn do czyszczenia układu chłodzenia . Dalej to samo .  Podczas  podjazdu  pod górkę zaczyna grzać się silnik przed tym czuje spadek mocy i tracę ogrzewanie w kabinie  tylko że to nie jest pod każdą górką  . Muszę wtedy  zjechać na pobocze i odkręcić korek zbiorniczka , podczas odkręcania raptownie do zbiornika zaczyna wlewać się płyn . I mogę jechać dalej .  Rano jak np chce dolać wody bo muszę uzupełnić to np zbiornik jest pusty gdy odkręcę to raptownie zbiornik  się napełnia do połowy czasem do pełna  . Wygląda to tak jak w zbiorniku było powietrze a silnik zassał cała wodę . I po odkręceniu korka zbiorniczka było miejsce na wodę. Nie wiem już co to może być może jakieś rady . W mieście jak jeżdżę jest spoko nie ma problemów  .  Nie wiem czy dobrze myślę ale wykluczyłem uszczelkę pod głowicą bo z tym problemem zrobiłem już dość dużo kilometrów ( 15 000 km) . Może macie jakiś pomysł co mogę zrobić . Pozdrawiam Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździj tamtędy. Problem powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPG 100%. Nie ma innej opcji przy tym znikaniu płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn dolewam bo jak podczas jazdy odkręcam żeby "odpowietrzyć" to zawsze trochę płynu wyleci. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  nie słyszałeś ani razu bulgotania z nagrzewnicy przy przygazowaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mechanika, powinien mieć tester na obecność spalin w płynie chłodzącym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności