Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie. Po dłuższej przerwie powróciłem do VW. I na wstępie pojawił się nie mały dyskomfort z nawigacją RNS 510. ( DPN: 1T0035680D,  HW: H04, SW: 3810, Map version 7690 West Europe).  Przeczytałem chyba cały internet, ale nie znalazłem podobnego przypadku. Stąd prośba do Was. Problem polega na tym, że nawigacja błędnie pokazuje moje położenie. Nie jest to znaczna różnica, ale obrazowo wygląda to tak, że jadę obok zaplanowanej trasy. Drugi problem polega na tym, że w trakcie nawigowania mapa nie obraca się zgodnie z kierunkiem jazdy. Cały czas pozycja mapy jest kierunkiem północny w górę. W instrukcji i na różnych forach odnalazłem informację o tym, żeby było auto obracanie to musi być mapa wyśrodkowana i auto zoom. Może wina anteny, softu, samych map?. Nie mam zielonego pojęcia. Bardzo proszę o pomoc, bo spędza mi to sen z powiek. Nie nawidzę jak coś powinno hulać, a nie hula. Oczywiście mam w planie zaktualizować soft i mapy. Lecz zanim to zrobię chciałbym mieś chociaż mikro rozeznanie czy prosząc kogoś o tą usługę nie zmarnuję tylko temu komuś czasu. 

Pozdrawiam, Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyjęcia nawigacji i sprawdzenia czy obie wtyczki dobrze "siedzą".

Co do obracania się mapy to naciśnij ikonkę na ekranie, drugą od góry po prawej stronie. Potem kliknij w ikonę na dole po prawej stronie (500m) tyle razy, aż pojawi się tam A+ lupka. Daj znać co i jak

image.thumb.png.72399b9a85974433cc1eca6490ee9560.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie planuję jej wyjęcie i sprawdzenie podpięcia. Na wyświetlaczu nie mam tej ikonki z "autkiem". Pojawia się jak palcem przesunę mapę. Po naciśnięciu "autka" mapa się wyśrodkowuje, ale dalej brak auto obrotu. I pozostaje tylko ta górna ikonka z kierunkiem płn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile satelitów pokazuje Ci jak klikniesz na tą ikonkę z "N"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje 7/11, 5/10 itp.

Ogólnie widzę mapa się przesuwa w czasie jazdy. Ale jestem tuż obok drogi. No i kierunek północny mam cały czas na górze. Mapa nie obraca się. Nic idę wydłubać radyjko, może coś się wyjaśni.

 

Zrobione. Kostki wydawały się ok. Dla pewności przeczyściłem. Ale pojawił się inny problem-kod do radia. W dokumentach nie mam, więc będę musiał się kontaktować z poprzednim właścicielem. Czyli na razie "stop orkiestra" :D.

 

Witajcie po przerwie. Dokupiłem antenę, ale niestety nic to nie zmieniło. Zapadła diecezja o wymianie radia. Moim zdaniem dalsza zabawa nie miałaby sensu. Nowe radio nowy problem :D (masakra). Kupiłem klona RNS'a 510 na androidzie. Śmiga wszystko ślicznie. Ale...... po zamontowaniu świeci się AIRBAG, hmmm. Coś uwaliłem?, czy da się to jakoś "naprawić"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjmowales klamota nie wypiales czasem wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat kontrolki airbag jest bardzo szczegółowo omówiony na forum. Wystarczy chwilę poszukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Musiałem wyjąć wtyczki, aby podpiąć do nowego radia. Oczywiście kluczyk nie był w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności