Skocz do zawartości
PU

Dynaudio - charczące głośniki - gdzie kupić nowe, ewentualnie jakie zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zestaw Dynaudio, niestety jak kupowałem auto nie miałem jak sprawdzić audio i okazało się, że głośniki w tylnych drzwiach trzeszczą/charczą. Zarówno te wysokotonowe, jak i te średnich tonów.

Czy ktoś wie może jakie bywają modele głośników w tych autach?  W ASO zażyczyli sobie ok. 500 PLN za samą diagnozę ?

Ewentualnie gdzie można kupić nowe (poza ASO), ewentualnie co jest polecane jako zamienniki do Dynaudio?

Używek na allegro nie chcę kupować, bo obawiam się ile mi będą chciały działać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak zająć się wyciszeniem auta u jakiegoś profesjonalisty. W drzwiach są puste przestrzenie, a w nich luźne kable. To MUSI źle brzmieć :) Samo ogarnięcie głośników nie rozwiąże problemu - zrobiłbym w drugiej kolejności, jeśli samo wyciszenie Ci nie wystarczy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, też mam w planach wyciszenie, ale tutaj na 99% jestem przekonany, że to jednak głośniki już siadają.

Na razie znalazłem, że jeśli chodzi o średniotonowe to:

- w tylnych drzwiach bywają montowane: 3C0035453B

- w przednich drzwiach: 1Q0035454D

tylko nie mam co do tego pewności i nadal nie znalazłem, gdzie oprócz allegro można by takie kupić nowe.

Nadal też jeszcze szukam "piskaczy" i ewentualnie, czy są proponowane jakieś sensowne zamienniki do wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2020 o 17:26, PU napisał:

Nadal też jeszcze szukam "piskaczy" i ewentualnie, czy są proponowane jakieś sensowne zamienniki do wymienionych.

Ja piskacza kupiłem na ali, myślałem że przyjdzie coś z napisami po chińsku, a tu orginał. Coś koło 120 pln kosztował. Co do reszty głośników to nie znam numerów. Najlepiej zrzucić boczek i poczytać.

U sprzedawcy na ali widziałem różne głośniki dynaudio do passata b8. Szukajcie a znajdziecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności