Skocz do zawartości
jarekjersey

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic - czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy 

 

   Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Passata B8 z końcówki 2015r, samochód jest ogólnie wyposażony we wszstkie bajery na jakich mi zależało takich jak AID, Discover Pro z uruchomionym Android Auto i Appple CarPlay, ,ACC,Line Assist,elektryna klapa i hak,Top Ledy, DSG itd.., ma też pakiet R-line w środku( fotele, czarna podsufitka, cieńka kierownica z małym okrągłym środkiem- czym mnie to auto urzekło :) ) ale jest tylko klima manualna(pokretło z regulacją zimno/ciepło, pokrętło z predkosćią nawiewu i ostatnie do wyboru trybu pracy nawiewu, i guziki do grzania szyby i zamknięcia obiegu i wyłączenia klimy) kupując auto miałem tego świadomość i nie jest to dla mnie problem, bo działa w porządku jak na manuala. 

    Ale od jakiegoś czasu zastanawiam się czy mogłbym za jakiś czas wymienić manualną klimę na chociaż klimatyzację dwustrefową- i tu pytania do was koledzy: 

1. Czy ktoś ma wiedzę czy operacja jest możliwa? 

2. Jakie części są potrzebne oprócz samego panelu klimy?

3. Gdzie można wykonać taki zabieg ?

4. Orientacyjny koszt takiej zabawy?

5. Co wy byście zrobili z takim tematem?

 

Z góry dzięki za rady :)

 

Pozdrawiam :)

 
  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, że jest wariant klimy manualnej. Myślałem że cliamtronic to w tym modelu standard bez względu na rodzaj wyposażenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem w szoku. Pamiętam, że czytałem iż 3-strefowy climatronik jest w każdej wersji modelowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2020 o 01:27, jarekjersey napisał:

5. Co wy byście zrobili z takim tematem?

Nic.

Jak widzisz po zainteresowaniu, temat nie jest popularny i manuala ze spisem części, kosztorysem zapewne nie znajdziesz. Musiałbyś przecierać szlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten człowiek, robił kiedyś w VAG masowo instalacje klimy różnego rodzaju

myslę, że będzie najlepiej zorientowany w temacie:

https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/piotrkow-trybunalski/k2md4z9-auto-klimatyzacja-tech-mot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności