Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek magistralę optyczną (MOST). Można to zrobić m.in. programem VAG-COM/VCDS. Jeżeli wszystko jest OK, to znaczy, że sterowniki odpowiedzialne za multimedia w samochodzie pracują prawidłowo i wyłączają się razem z pozostałymi nie zużywając niepotrzebnie prądu akumulatora, a błąd był sporadyczny. Akumulator w moim Passacie też łatwo się rozładowywał (pisałem o tym wyżej). Po wymianie na Bosch'a S5 77Ah 780A prądu rozruchowego wszystko jest OK i silnik uruchamia się bez zająknięcia (żaden sterownik nie odnotował spadku napięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

"janusz1" mam do ciebie jedno podstawowe pytanie,

czy kupileś auto w 2009 z 2008e ??

poniewaz jak kupiles z 2008 w 2009 to mozliwa przyczyna ze ci akumulator siadl moze byc to ze poprostu siedzial w salonie ten samochód rok

i poprostu ludzie sie nim bawili jak to w salonie np. wlaczali radio i wszystkie

takie i to jest ta przyczyna ze po tak krotkim czasie ci to siadlo.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migmar

U mnie występuje podobny przypadek z rozładowywaniem akumulatora. Ostatnio mniej jeżdziłem i musiałem doładować akumulator. Doładowałem do napięcia 15,6 V. Po dwóch tygodniach postoju na parkingu lotniska akumulator był ponownie rozładowany. Dodam, że mam fabryczną nawigację i nadzór satelitarny.

W serwisie po pomiarach stwierdzili że pobór prądu poszczególnych odbiorników jest w normie. To samo potwierdził niezależny ekspert.

Serwis dodatkowo stwierdził, że w instrukcji jest napisane, że akumulator może się rozładować gdy samochód nie jest użytkowany przez 3 dni. Ja takiego zapisu w instrukcji nie znalazłem.

A problem jest, przez to musiałem zainwestować w ładowarkę akumulatorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to normalne, że po godzinie stania na włączonym zapłonie padł aku?

 

Radio nie grało, każda szyba ze 2 razy odsunięta/zasunięta, MFA+ cały czas świecił, no i kontrolki na desce.

 

Czy już jest taki słaby? Co rano odpala od strzała, bez zająknięcia, ale nie wiem jak zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już końcówka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAJCEW

Witam.

Mam w swoim passacie webasto i w związku z tym w bagażniku jet zamontowany dodatkowy akumulator .Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaką pojemność powinien mieć ten akumulator ,aktualnie jest tam 44Ah i wydaje Mi się że jest zbyt mały a niestety padł i muszę go wymienić (PASSAT B6 170KM DSG )

Edytowane przez ZAJCEW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy w VW. mam pytanko i mam nadzieje ze mi powiecie czy zrobilem dobrze hmhm wiec kupiłem nowy akum 74ah/600a do 1.9 tdi 115 kucykow czy dobrze zrobiłem????????? bo juz zauważyłem ze jest on mniejszy od wczesniejszego 80 ah czy z tym bedzie problem??????????

Edytowane przez aniol0505
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

74AH nie jest mocniejszy od 80AH . Ten zakupiony teraz może mieć tylko większy prąd rozruchu (nowsza technologia) ale pojemność ma mniejszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanko ,czy akumulator z 19 centymetrami wysokości wejdzie do mojego paska B6{do tego czarnego pudła z pokrywą}.Pozdrawiam.Nikt nie ma takiego aku tylko te z 17,5 cm?

Edytowane przez zico122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,mam pytanko ,czy akumulator z 19 centymetrami wysokości wejdzie do mojego paska B6{do tego czarnego pudła z pokrywą}.Pozdrawiam.Nikt nie ma takiego aku tylko te z 17,5 cm?
Oczywiście że wejdzie,wejdzie i wyższy,jednak trzeba będzie jeździć bez pokrywy:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obecnie mam taki aku.

STA66338.jpg

Alternator 180 A .

 

Jaki byscie polecali na wymiane bo ostatnio po spolszczeniu navi nie odpalil za pierwszym razem tylko za nastepnym razem .Wiadomo ze cos takiego trwa jakies 40 min do godziny . Takie nie odpalenie po za tym mialo miejsce ze 2 , 3 razy jeszcze .

 

Sprawdzajac miernikiem ladowanie 14.30V jak nic nie dziala w tle. Jak dziala cos (swiatla i inne )to jest w granicach 14V nie spada na mniej . Przy odpalaniu nie sprawdzalem .

 

Po postoju 1 dzien 12.63V ,2 dni 12.50V , 3 dni 12.40V ,5 dni 12.26 V .

Oczywiscie narazie katastrofy nie ma ,ale i mrozow tez. Mozna czekac na zime i kaplice aku ale...

 

Wymiary aku oryginalnego moll to DŁ-274 , SZER-170 , WYS-186 .

A bosch -a aku S4 czy S5 DŁ-278 , SZER-175 , WYS-175 .

Natomiast warta dynamic,silver,blue DŁ-278,SZER-175 ,WYS-190 .

 

Miejsca pod oslona plastikowa jest jeszcze okolo 0.5cm wiec nawet te o wysokosci 190 powinny wejsc . Co do szerokosci i dlugosci wiekszej o 0.4-0.5cm tez nie powinno byc problemu .

Jeszcze jest istotne by z prawej byl plus ,ale to chyba norma .

 

Wiec jaki byscie polecali,jakich parametrow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postoju 1 dzien 12.63V ,2 dni 12.50V , 3 dni 12.40V ,5 dni 12.26 V .

Oczywiscie narazie katastrofy nie ma ,ale i mrozow tez. Mozna czekac na zime i kaplice aku ale...

Mój sie zachowuje tak samo ale odpala od strzału byłem zmierzyć elektrolit i jest ok.Jeśli chodzi o pojemność to ten który masz w zupełności wystarczy gdybyś chciał wymienić.Sprawdź jeszcze ile prądu pobiera autko na postoju jak jest wszystko wyłączone norma to 0,40 A mój bierze 0,11 dla przykładu:fajnyPo za tym wskazane jest wyjąć aku z auta przynajmniej raz w roku (np przed zimą)i naładować dobrze prostownikiem. Edytowane przez maxel2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mój sie zachowuje tak samo ale odpala od strzału byłem zmierzyć elektrolit i jest ok.Jeśli chodzi o pojemność to ten który masz w zupełności wystarczy gdybyś chciał wymienić.Sprawdź jeszcze ile prądu pobiera autko na postoju jak jest wszystko wyłączone norma to 0,40 A mój bierze 0,11 dla przykładuPo za tym wskazane jest wyjąć aku z auta przynajmniej raz w roku (np przed zimą)i naładować dobrze prostownikiem

 

 

Moj tez odpala normalnie ,te nieodpalenia to po czyms ,nie po samym postoju .

No tak ten co mam to wystarczy taka pojemnosc ale wiesz jak ten padnie to kolejnego molla nie bedzie tylko inny . Wiec jakis trzeba wybrac bedzie .

 

Czy 380A DIN 640A oznacza minimalny i maksymalny prad rozruchowy ?

 

Miernik mam taki zwykly za 30 zeta z hipermarketa ,powiedz gdzie ustawic pokretlo i czy cos jeszcze by sprawdzic te A .

 

A z tym wyjmowaniem aku to roznie pisza ,wymieniaja z podtrzymaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miernik mam taki zwykly za 30 zeta z hipermarketa ,powiedz gdzie ustawic pokretlo i czy cos jeszcze by sprawdzic te A .
Pokrętło na pomiar 10A, czerwony kabel w mierniku przepinasz na czerwone pole A,następnie zdejmujesz plusową klemę i czerwony kabel miernika podpinasz do plusa w akumulatorze a czarny kabel miernika do plusowego przewodu z klemą.Musisz mieć wyjęty kluczyk pozamykane drzwi i maskę żeby się nic nie świeciło na zegarach.Co do otwartej maski to po prostu śrubokrętem zamknij zamek żeby stycznik zaskoczył i wtedy zobaczysz jaki masz pobór prądu na postoju ale będzie to trwało z minutę lub dwie zanim się pomiar uspokoi.Jeśli chodzi o wyjmowanie akumulatora to nie ma żadnych obaw,mój pasek stał 10 godzin bez,jak go ładowałem i co prawda po włożeniu świecą się kontrolki ESP,Kierownica i w moim przypadku Czujnik ciśnienia w oponach,ale po przejechaniu 100 metrów wszystko się skalibruje i zgaśnie.

Aha i nie zapomnij potem otworzyć zamka maski, który zatrzasnąłeś śrubokrętem:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
następnie zdejmujesz plusową klemę

 

Trzeba odpinac aku calkiem z tej + klemy ?

 

Po nocy odpalilem z podpietym miernikiem do aku (nic nie wlaczone ) i przy odpaleniu wyswietlilo 9.55V (w chwili odpalania ), wynik dobry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba odpinac aku calkiem z tej + klemy ?
No tak,pomiar jest przeprowadzony miedzy plusem akumulatora a plusowym przewodem,masa zostaje na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam w moim dislu 90A i odpala ładnie w najwiękrze mrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja posiadam w moim dislu 90A i odpala ładnie w najwiękrze mrozy

 

Chyba 90Ah ,a jaki masz alternator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam akumulator jak kolega Szary, czyli Moll 74 Ah. Nie mam z nim do tej pory żadnych problemów, nie było sytuacji żeby auto nie odpaliło. Wczoraj z ciekawości postanowiłem sprawdzić jaki mam pobór prądu z akumulatora podczas postoju. Wynik nieco mnie zaskoczył bo miernik pokazał 1,45 A. Po wyjęciu bezpiecznika od radia prąd spadł do 0,9 A ale to chyba i tak za dużo. Może ktoś zasugeruje co jeszcze może pobierać tyle prądu? Samochodem jeżdżę codziennie ok. 50 km więc aku się doładowuje i samochód odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy silniku BMR jest 72 Ah. Jeżdże codniennie do pracy i do domu po ok 10 km.

Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności